Встановлення шлагбаума: документи і дозвіл в Україні

Інше
Встановлення шлагбаума: документи і дозвіл в Україні - фото - акції від компанії ВСВ-Групп

Конфіденційність та захищеність — це два кити, на яких тримається безпека котеджного містечка, багатоповерхового будинку з паркінгом або величезного офісного будинку. Тенденція убезпечити свій будинок набирає особливої ​​популярності серед мешканців житлових комплексів. Бажання захистити свою територію зростає з кожним разом. Пропускний пункт зі шлагбаумом — це найкраща ідея, щоб самостійно контролювати хто в’їхав і виїхав. Також, крім звичайної конструкції шлагбаума, можна розглянути ланцюгові бар’єри. Ви звертали увагу, що багато житлових комплексів здають в руки мешканців вже з повністю обладнаною пропускною системою? Давайте розберемося в яких випадках Закон України передбачає дозвіл на установку шлагбауму?

Чи можна встановити шлагбаум у дворі?

Земельний кодекс України регулює це питання 42 статтею, де вказано, що тільки власники прибудинкової території можуть розпоряджатися цією ділянкою. ОСББ багатоквартирного будинку може самостійно приймати рішення стосовно своєї території. Це зазначено в статті 16 ЗУ “Про об’єднання співвласників багатоквартирних будинків”. З огляду на законодавчу базу, ОСББ має право відгородити свій будинок і ділянку від сторонніх, хто там не проживає. Але важливо враховувати, що не можна заходити на межі комунального ділянки, так як земля належить місцевій владі.

Ця процедура вимагає ретельного підходу. Законність встановлення шлагбаума у ​​дворі може бути на підставі всіх дозволів і документів. Незаконна установка шлагбаума у ​​дворі, чревата його занесенням.

Куди звертатися для установки шлагбаума у ​​дворі?

Установка шлагбаума у ​​дворі багатоквартирного будинку вимагає наступних етапів:

 1. Проведення зборів ОСББ. Важливо, щоб всі мешканці будинку були проінформовані і проголосували за установку шлагбауму на в’їзді. Установка шлагбаума у ​​дворі можлива тільки в тому випадку, якщо ⅔ мешканців на це згодні.
 2. Результати голосування необхідно занести в протокол. Це офіційне підтвердження рішення мешканців. Тепер з протоколом потрібно відправитися до представників органів місцевого самоврядування. Ось які документи для установки шлагбаума потрібно мати:
 • протокол зборів ОСББ з результатами голосування;
 • креслення для монтажу майбутнього шлагбаума;
 • документи про право власності на землю.

З ким узгоджується процедура установки шлагбаумів на території житлових будівель в Україні?

Узгоджувати установку шлагбауму потрібно з органом місцевого самоврядування. При подачі всього пакету документів, орган має право розглядати заяву протягом 10 днів. Після оформлення всіх паперів, підписують договір з підрядником, який буде встановлювати шлагбаум. Також потрібно звернутися в наступні інстанції:

 1. Пожежна інспекція. Вам потрібно надати інспекції документ планування розміщення шлагбаума. Конструкція не повинна перешкоджати проїзду пожежних машин в разі надзвичайних ситуація. Шлагбаум повинен бути завжди справний.
 2. Районна адміністрація вимагатиме від Вас проєкт монтажу для повного вивчення. Розглядати проєкт можуть протягом 30 днів. Щоб отримати дозвіл на установку шлагбауму у дворі необхідно відповідати критеріям:
 • шлагбаум НЕ стоятиме на заваді для переміщення пішоходів;
 • наявність охоронця, який буде контролювати роботу шлагбаума під час екстрених ситуацій.
 1. Комунальна служба — ще одна важлива інстанція. Для них важливо, щоб до території житлового комплексу завжди був безперешкодний доступ ремонтних служб.

Чи законна установка шлагбаума у ​​дворі без всіх етапів перевірки і дозволів? Ні, без документальний дозволів цих інспекцій законно встановити шлагбаум не можна.

Встановлення шлагбаума: документи і дозвіл в Україні - фото - статья на блоге компании ВСВ-Групп

Які шлагбауми можна встановити у дворі

Установка шлагбаума у ​​дворі житлового будинку справа тонка. Потрібно врахувати такі нюанси як: територія, заїзд, доступ і монтаж. Процес і вибір устаткування залежить від того, який тип шлагбаума поставити:

 1. Механічний шлагбаум передбачає ручне управління. Ця конструкція є більш бюджетним варіантом. Щоб ввести в експлуатацію механічний шлагбаум потрібно найняти працівника: охоронця або консьєржа, який забезпечує вільний доступ до прибудинкової території.
 2. Шлагбаум дозволяє здійснювати дистанційне керування за допомогою пульта. Існує кілька видів: гідравлічні і електромеханічні. Для мешканців такий вид шлагбаума більш зручний, адже пропуск на територію — це пульт. Тільки ті, хто володіє пультом може вільно проїхати на територію. Автоматика на шлагбаумі – це плюс до комфорту експлуатації.

Правила установки шлагбаума у ​​дворі

Найвідповідальніший процес — це організація правильного монтажу. Майданчик, де буде встановлений шлагбаум, повинен бути розміщений з урахуванням ходу стріли. Щоб все підготувати і правильно розмістити обладнання необхідно зробити 6 етапів:

 1. Розчистити місце від бур’янів і рослин там, де планується поставити шлагбаум.
 2. Розмаїття територію так, щоб ходу стріли не було перешкод. Особливо врахуйте довжину рами.
 3. Викопати 1 метр поглиблення в землі для бетонування основи шлагбаума.
 4. Далі в цю яму розмістити заставну конструкції і залити бетоном.
 5. Коли опора металевої конструкції повністю буде встановлена, необхідно братися за збір стріли і інших комплектуючих.
 6. Зібравши всі деталі шлагбаума, його потрібно як слід налаштувати, нанести антикорозійне покриття. Виберіть найяскравіший колір для фарбування конструкції і стріли. Зазвичай вибирають помаранчевий або червоний колір, так як вони виразні і відразу кидаються в очі.

Як перевірити законність установки шлагбаума

Якщо шлагбаум було встановлено в недозволеному місці, перешкоджає пересуванню пішоходів і проїзду екстрених служб, Ви в праві подати скаргу і запросити перевірку — наскільки ця охоронна система законна. Перше, на що потрібно звернути увагу:

 1. Наявність протоколу ОСББ, де є результати голосування мешканців. Якщо там незгодних більше, значить установка шлагбаума незаконна.
 2. Якщо територія належить місту або комунальній службі, тоді потрібно мати договір на оренду дворика або земельної ділянки. Ви можете зробити запит до органу місцевого самоврядування, щоб вони надали документи про законність шлагбаума.

Куди скаржитися на установку шлагбауму у дворі

Якщо встановлений шлагбаум заважає Вам вільно пересуватися і перешкоджає проїзду — зверніться зі скаргою до районної адміністрації. Далі слід направити запит до Головного управління архітектурного будівництва, щоб вони видали ордер або свідоцтві законного розміщення шлагбаума. Результат цієї справи залежить від того, яку відповідь від служб Ви отримаєте.

Хоч установка шлагбаума процедура копітка в бюрократичному плані, але цілком здійсненна. Головне дотримуватися всіх правил і вимоги державних інстанцій. Ми допоможемо Вам все організувати в технічному плані: знімемо виміри, зробимо монтаж, налаштуємо всі механізми, щоб Ви могли з комфортом експлуатувати охоронну конструкцію — шлагбаум. Вартість установки шлагбаума від ВСВ-Груп доступна на будь-який бюджет. Звертайтеся до професіоналів ВСВ-Груп за консультацією! Ми знаємо як Вам допомогти в цьому нелегкому виборі!


Хотите, перезвоним Вам
за 30 сек?

Оберіть тип продукції, оберіть параметри та ми зробимо точный розрахунок

Тип продукту:

На гаражні приводи в Одесі

На відкатні ворота в Одесі

На ролети в Одесі

На гаражні ворота в Одесі

На гаражні ворота у Харкові

На гаражні приводи у Харкові

На відкатні ворота у Харкові

На ролети у Харкові

На гаражні ворота

На ролети

На ролетні ворота

Маркізи

На розпашні ворота

На відкатні ворота

На промислові ворота

Двері для холодильної камери

Жорсткі маятникові двері

Гнучкі маятникові двері ПВХ

На гнучкі стрічкові ПВХ

Розрахунок вартості шлагбауму

На гаражні приводи

На розпашні приводи

Відкатні приводи

Фурнітура

Вартість палетних стелажів

На поличні стелажі

Вартість консольних стелажів