Автоматика для воріт: на що звернути увагу при виборі

Автоматика для воріт: на що звернути увагу при виборі - фото - акції від компанії ВСВ-Групп

Без автоматичних систем сьогодні неможливо уявити комфортного управління в’їзними воротами: самостійно відкривати їх, особливо якщо отвір досить великий і конструкція важка, дуже незручно. Автоматика виручає, коли потрібно забезпечити зручний доступ на виробничий об’єкт, склад, територію приватного будинку. Функціональна сучасна апаратура дозволяє не тільки встановити гнучкі настройки для орних, секційних, відкатних воріт, але і значно підвищити їх надійність і безпеку використання. Автоматичні системи реалізуються за досить доступною ціною, до того ж встановити їх можна як на монтовані, так і на вже знаходяться якийсь час в експлуатації конструкції. Важливою перевагою якісної автоматики і фурнітури для воріт є простота в обслуговуванні.

Звичайно, скористатися всіма перевагами, які відкривають автоматичні системи, вдасться лише в тому випадку, якщо ретельно підійти до питання вибору. Нижче ми наведемо поради фахівців: вони допоможуть уникнути проблем при придбанні, установці і експлуатації обладнання.

Автоматика і фурнітура для воріт: необхідний мінімум

Зазвичай коли мова заходить про автоматичні воротах, мають на увазі наступний комплект обладнання для управління:

  • гідравлічний або електромеханічний привід, який буде приводити в рух полотно або стулки;
  • блок керування;
  • систему для забезпечення доступу в приміщення або на територію (радиобрелок, зчитувач карт і т.п.).

Приводи обов’язково забезпечуються блоком, що захищає від перешкод в електромережі, а також системою, яка регулює швидкість руху полотна або стулок. Безпечну експлуатацію і надійність автоматичних воріт забезпечують пристрої контролю зусилля і фіксації стулки в нижньому положенні.

Основні критерії вибору автоматики

Ключовими факторами, що впливають на вибір автоматики, є маса і тип в’їзних воріт і інтенсивність їх використання: саме вони визначають, якої потужності потрібно привід, яка швидкість відкриття і закриття буде оптимальною, яка система управління – найзручнішою. Наприклад, якщо мова йде про гаражних воротах, відкривати які планується не частіше десятка разів на добу, то підійде бюджетна автоматика побутового призначення. Для складських або виробничих приміщень, де ворота відкриваються кілька сотень разів в день, краще підібрати привід промислового призначення, що характеризується більшою потужністю і робочим ресурсом.

Важливо заздалегідь визначиться з типом приводу. Електромеханічні мають просту конструкцію, тому коштують недорого, не вимагають спеціального догляду і легко піддаються ремонту. Гідравлічні приводи для автоматичних воріт більш надійні, проте зважаючи на складну конструкції доведеться витратити більше коштів і на їх монтаж, і на обслуговування.

Важливим фактором є кліматичні умови, в яких буде експлуатуватися система. Загальний принцип такий: чим нижче температури, тим потужнішим має бути привід. Зазвичай в супровідній документації до автоматики вказано діапазон температур, при яких вона повинна стабільно працювати. В цілому можна сказати, що жителям регіонів з холодною зимою краще вибрати системи з редуктором в масляній жирної ванні.

Автоматичні системи для розгорнутих воріт

При виборі автоматики для розпашних воріт ключовим фактором є площа і вага стулок і вітрове навантаження, а також товщина стовпів. Можлива установка трьох різновидів приводів:

  1. Лінійні. Саме вони найчастіше застосовуються при автоматизації розгорнутих воріт, оскільки характеризуються компактністю, невибагливістю і простотою монтажу. Єдині вимоги, що пред’являються до подібних приводам, – зазор між стулкою і місцем їх кріплення повинен бути не більше 6-8 см.
  2. Важільні. Такі приводи використовуються в разі, коли неможливо встановити лінійні. Вони можуть монтуватися, коли зазор між стулкою і місцем їх кріплення становить до 38 см.
  3. Системи підземного монтажу. Використовуються переважно в тих випадках, коли роботи з доопрацювання воріт для установки приводу неможливі (наприклад, якщо мова йде про архітектурній пам’ятці).

Автоматичні системи для відкатних воріт

Принцип дії автоматики для воріт – перетворення обертального руху в поступальний завдяки використанню зубчастого колеса і рейки, яка встановлена на стулці. Привід в даному випадку поміщається в фундамент поруч з воротами. Як і в попередньому випадку при виборі конкретної моделі орієнтуватися потрібно на вагу і площа полотна.

Можлива установка двох типів приводів:

  1. Стельові або ланцюгові. Через ланцюгову передачу зусилля від приводу передається полотну, за рахунок чого і здійснюється його підйом. Як правило, такі моделі встановлюються в приватних будинках і гаражах, де навантаження на систему невелика. Можливий знижений, похилий і стандартний монтаж. При виборі подібної автоматики для воріт потрібно брати до уваги висоту полотна.
  2. Осьові або вальні. Тут привід обертає вал торсіонного механізму. Осьові приводи використовуються для широких прорізів і воріт з великою інтенсивністю використання, а також у випадках, коли одвірок – понад 60 см. Бічні відстані від стін до краю отвору повинні бути не менше 25 см.
    Автоматика для воріт: на що звернути увагу при виборі

Додаткове обладнання

Автоматичні ворота можуть комплектуватися додатковими аксесуарами, які спростять експлуатацію відкривають механізмів. Так, при покупці варто звернути увагу на кількість пультів для управління системою і можливість відкривати одним пультом різні ворота. Корисна опція – датчик, який сигналізує про наявність перешкоди в отворі при закритті полотна або стулки. Стійки фотоелементів, акумуляторні батареї, сигнальні лампи, різні пристрої розблокування доступу в приміщення також можуть включатися в комплект поставки.

Фахівці радять по можливості замовляти автоматику одночасно з секційними, орними або відкотами воротами. У цьому випадку вдасться заощадити час і кошти на доставку і монтажі.

Яким виробникам варто довіряти

Сьогодні на українському ринку найчастіше можна зустріти автоматичні системи, що випускаються німецькими та італійськими брендами. Перші відрізняються наявністю великої кількості електроніки і специфічними роз’ємами, призначеними для пристроїв управління, що в деяких випадках перешкоджає підключенню до автоматики пристроїв, вироблених іншими фірмами. Відмінна якість німецьких виробів пояснюють високу, а іноді навіть завищену їх вартість. Італійські системи для автоматизації в’їзних і гаражних воріт – куди більш бюджетне рішення, при цьому вони часто не поступаються німецьким аналогам ні за функціональністю, ні по надійності.


Хотите, перезвоним Вам
за 30 сек?

Оберіть тип продукції, оберіть параметри та ми зробимо точный розрахунок

Тип продукту:

На гаражні приводи в Одесі

На відкатні ворота в Одесі

На ролети в Одесі

На гаражні ворота в Одесі

На гаражні ворота у Харкові

На гаражні приводи у Харкові

На відкатні ворота у Харкові

На ролети у Харкові

На гаражні ворота

На ролети

На ролетні ворота

Маркізи

На розпашні ворота

На відкатні ворота

На промислові ворота

Двері для холодильної камери

Жорсткі маятникові двері

Гнучкі маятникові двері ПВХ

На гнучкі стрічкові ПВХ

Розрахунок вартості шлагбауму

На гаражні приводи

На розпашні приводи

Відкатні приводи

Фурнітура

Вартість палетних стелажів

На поличні стелажі

Вартість консольних стелажів