Автоматика для воріт: подбайте про свій комфорт

Автоматика для воріт: подбайте про свій комфорт - фото - акції від компанії ВСВ-Групп

Важко уявити зручні та надійні в’їзні ворота без автоматики. Недорогі за вартістю, сучасні моделі не тільки забезпечують відкриття та закриття полотна, але й підвищують безпеку, допомагаючи контролювати доступ на територію приватного будинку, промисловий об’єкт, склад. Автоматичні системи управління прості у користуванні, вимагають мінімального обслуговування і дуже безшумні. Однак, щоб насаджуватися зручністю автоматики, необхідно ретельно підійти до вибору — інакше проблеми з установкою та використанням будуть неминучими.

Що це системи автоматики

Комплект постачання обов’язково включає:

 • привід (він може бути електромеханічним або гідравлічним), який рухає полотно;
 • блок керування;
 • систему контролю доступу (зчитувачі карток, брелоки).

Головні переваги електромеханічних приводів – доступна вартість, легкість обслуговування та встановлення. Вони мають дуже просту конструкцію, тому з їх ремонтом може впоратися навіть непрофесіонал. Гідравлічні системи складніші з конструктивної точки зору, тому й витрати на їх придбання, монтаж, обслуговування будуть більшими. Зате вони відрізняються надійністю та довговічністю.

Всі автоматичні приводи, які продаються в нашій країні, добре підготовлені до експлуатації в складних умовах. Вони оснащуються контролерами, що захищають від перешкод у мережі, та мають функції ручного розблокування полотна або стулок. Щоб зробити експлуатацію зручнішою, є блоки, що контролюють швидкість руху воріт та фіксують стулки у крайньому положенні.

Які фактори взяти до уваги

Ключові параметри, на які потрібно орієнтуватися при виборі автоматики, – маса, тип воріт та запланована інтенсивність їх експлуатації. Залежно від них підбирається привід: важливі потужність двигуна, швидкість відкриття/закриття полотна, система управління. Виробники пропонують моделі побутового значення для приватних територій, на яких ворота відкриваються не більше десяти разів на добу та автоматику промислового призначення, призначену для складських, громадських, виробничих, офісних, торгових приміщень. Вони розраховані на велику кількість циклів відкриття та закриття та забезпечують більш високу швидкість руху полотна.

Яку автоматику купити для воріт

Підбирати систему управління розстібними воротами потрібно, виходячи з площі полотна стулок: залежно від цього вибирається потужність двигуна. Приймати до уваги також потрібно кліматичні умови експлуатації, адже чим нижче взимку опускається стовпчик термометра, тим потужнішим має бути привід. Якщо ви живете в північних районах країни, перед покупкою обов’язково переконайтеся, що модель підходить для експлуатації при температурі нижче -20 ° С: такі редуктори будуть поміщені в масляну ванну.

На розпашні ворота можна встановити автоматичні системи трьох типів:

 1. Лінійні. Це найдоступніший і найпопулярніший різновид. Однак потрібно знати, що для їх монтажу відстань між стулкою та місцем кріплення приводу не повинна перевищувати 8 см.
 2. Важільні. Їхню установку рекомендують, коли неможливо використовувати моделі лінійного типу.
 3. Підземні. Вони найскладніші в установці. Підземний монтаж використовується зазвичай лише в тому випадку, коли стоїть завдання залишити недоторканими стулки – наприклад, якщо автоматизувати потрібно архітектурну пам’ятку.

Яку автоматику купити для відкатних воріт

На відкатні конструкції встановлюються приводи, що працюють завдяки обертанню зубчастого колеса та спеціальної рейки, яка закріплюється на стулки: таким чином обертальний рух перетворюється на поступальний. Для традиційних воріт, полотно яких рухається по горизонталі, автоматика монтується в фундамент поруч з ними.

При оснащенні підйомних секційних воріт встановлюються два типи приводів:

 1. Стельові (ланцюгові). Вони рекомендовані для використання в побутових умовах (гаражі, в’їзди на територію приватних будинків). Зусилля передається полотну через ланцюгову передачу. Можливий не лише стандартний монтаж, а й знижений та похилий. Якщо вибрано такий вид автоматики, зверніть увагу на тип підйому полотна та його висоту.
 2. Осьові (вальні приводи). Ними оснащують конструкції з великою площею полотна, при високій інтенсивності експлуатації воріт або якщо притолока становить більше 60 см. Тут привод обертає вал торсійного механізму. Встановлюючи таку автоматику, потрібно враховувати, що відстань від стіни до краю отвору має бути більшою за 25 см. При виборі системи зверніть увагу на масу та габарити воріт.

Додаткові фактори під час вибору систем автоматики

 1. Наперед вивчіть комплектацію системи. Деякі оснащуються додатковими пристроями, які зроблять використання автоматики ще зручнішою. Наприклад, моделі для розпашних і відкатних воріт часто комплектуються датчиками, які аналізують наявність перешкоди в отворі і зупиняють рух полотна, якщо воно виявлено. Потрібно дізнатися, скільки пультів додається до автоматики, чи можна одним пультом відкрити кілька воріт.
 2. Перевірте відгуки про фірму-виробника. Найбільш широко у нашій країні представлені системи європейських компаній, насамперед німецьких та італійських. Перші порадують наявністю великої кількості електроніки, але при їх експлуатації може виникнути така проблема: системи оснащуються унікальними роз’ємами для пристроїв керування, яких неможливо підключити вироби інших брендів. Зазначимо, що продукція німецьких компаній відрізняється чудовими якостями, але високою (не завжди виправданою) ціною. Італійська автоматика – більш бюджетне рішення. Водночас за якістю та функціональністю вона практично не поступається німецьким аналогам.
 3. Якщо хочете заощадити на системах автоматики, замовляйте їх разом із воротами. Часто виробники пропонують знижку за такий комплект. Крім того, вдасться зберегти кошти на доставку та монтаж.

Хотите, перезвоним Вам
за 30 сек?

Оберіть тип продукції, оберіть параметри та ми зробимо точный розрахунок

Тип продукту:

На гаражные привода в Днепре

На роллеты в Днепре

На гаражные ворота в Днепре

На гаражні приводи в Одесі

На відкатні ворота в Одесі

На ролети в Одесі

На гаражні ворота в Одесі

На гаражні ворота у Харкові

На гаражні приводи у Харкові

На відкатні ворота у Харкові

На ролети у Харкові

На гаражні ворота

На ролети

На ролетні ворота

Маркізи

На розпашні ворота

На відкатні ворота

На промислові ворота

Двері для холодильної камери

Жорсткі маятникові двері

Гнучкі маятникові двері ПВХ

На гнучкі стрічкові ПВХ

Розрахунок вартості шлагбауму

На гаражні приводи

На розпашні приводи

Відкатні приводи

Фурнітура

Вартість палетних стелажів

На поличні стелажі

Вартість консольних стелажів