Що потрібно знати і які чинники враховувати при виборі і установці перших автоматичних воріт

Що потрібно знати і які чинники враховувати при виборі і установці перших автоматичних воріт - фото - акції від компанії ВСВ-Групп

Встановлюємо автоматичні ворота на новому об’єкті: основні тонкощі

Одним із останніх етапів будівництва приватного будинку, виробничого чи складського приміщення, логістичного центру, торговельного комплексу є встановлення воріт. Вони потрібні і для огородження в’їзду на територію, і для гаражів. Залишається тільки правильно підібрати конструкцію, щоб користуватись воротами було зручно, а прослужили вони не один рік. На що звернути увагу?

В’їзна брама: особливості вибору

Якщо ви вивчите рекомендації фахівців в Інтернеті, досить швидко виявите, що для огородження території радять встановлювати розпашні або відкатні ворота. Щоб зрозуміти, які з них найкраще підійдуть для вашого об’єкта, потрібно проаналізувати такі фактори:

  1. Умови під’їзду.
  2. Планування внутрішньої території.
  3. Умови експлуатації.
  4. Бюджет, який ви готові витратити.

Докладніше зупинимося на кожному з пунктів.

Умови під’їзду

Щоб користуватися брамою було зручно, необхідно подбати про зручний під’їзд. Він має бути безперешкодним і безпечним, причому якщо йдеться про промислові підприємства чи складські комплекси, потрібно подумати не лише про легковий, а й вантажний транспорт.

Якщо до території веде під’їзд прямою, то ніяких труднощів виникнути не повинно. У цьому випадку можна встановлювати будь-які ворота – головне передбачити достатні габарити отвору, щоб транспорт проїжджав із запасом.

Заїзд з поворотом значно складніший. Прийде взяти до уваги довжину транспорту, ширину проїжджої частини, відстань від дороги до паркану. Правило наступне: чим довша вантажівка, вже дорога і ближче паркан, тим ширше треба робити ворота.

Зверніть увагу і на такий фактор, як безпека пішоходів, що проходять повз ворота. Якщо при виїзді автомобілі перетинатимуть пішохідний перехід або тротуар, потрібно подбати про оснащення воріт світловими чи звуковими сигналами, які попередять людей про виїзд машини.

Планування території

Значення мають такі фактори, як площа двору, наявність будівель або інших перешкод на прилеглій до в’їзду території, ширина отвору. Зважаючи на конструктивні відмінності та особливості експлуатації у кожного різновиду воріт є свої обмеження.

Чудово знайомі нам розстібні ворота – найширше використовується і доступна модель. Їх конструкція дуже проста: до двох стовпів кріпляться петлі, на які навішують стулки. Звісно, ​​сьогодні розстібні ворота комплектуються широким переліком додаткових опцій: електроприводами, фіксаторами, сигналізацією, датчиками, обмежувачами, запорами. Проте загалом конструкція залишилася незмінною.

Відчинятися ворітні ворота можуть або назовні, або всередину двору. При цьому по всьому шляху руху стулок не повинно бути жодних перешкод. Якщо двір забудований або на території необхідно постійно зберігати якісь предмети, то розпашні ворота стануть не найкращим вибором. Не можна встановлювати їх у тому випадку, якщо з боку відкривання стулок є підйоми.

Конструкція відкатних воріт складніша, тому вони зазвичай вважаються менш довговічними. Тут стулка зрушуватиметься убік вздовж внутрішньої сторони огорожі. Таким чином, розчистити доведеться лише простір вздовж нього. Якщо подвір’я має маленьку площу, натомість територія біля паркану нічим не зайнята, то саме відкатні ворота стануть найкращим варіантом.

Перед тим, як замовляти конструкцію, потрібно визначити, в який бік їх зручніше відкриватиме. Для цього потрібно до ширини отвору додати ще половину цього значення. Наприклад, якщо отвір має ширину 5 метрів, то знадобиться 7,5 м вільного простору.

Однак для установки воріт потрібно взяти до уваги не тільки довжину паркану. Так, важливою умовою є відсутність у вибраному напрямку вздовж нього стаціонарних об’єктів. Справа в тому, що для установки воріт потрібний потужний фундамент, глибина якого залежить від промерзання грунту в зимовий час. Наприклад, для помірно-континентального клімату вона становить 1,5 м-коду.

Експлуатаційні умови

Якщо говорити про встановлення воріт у північних регіонах нашої країни, то доводиться брати до уваги такі фактори, як кількість снігу та глибина промерзання ґрунту.

Розпашні ворота не здатні впоратися з кучугурами, якщо вони вищі за нижній обріз стулок. Відповідно, щоб виїхати з території, потрібно буде розчищати територію перед воротами. А ось відкатні моделі не мають проблем зі снігом: вони легко відкриються навіть при сильних заметах. Чи вдасться дістатися роботи «на колесах» залежатиме виключно від прохідності машини, але не від можливості відкрити стулки воріт.

Глибина промерзання впливає глибину фундаменту. Якщо закласти занадто високо, то волога, що замерзає, буде виштовхувати його вгору, що призведе до перекосу або повного виходу воріт з ладу. Тому глибина фундаменту має бути більшою, ніж промерзання грунту. Це правило діє і для відкатних, і для воріт: єдине, під перші моделі потрібен більший фундамент, тому вартість їх буде дорожчою.

Бюджет на ворота

Якщо взяти до уваги всі фактори, то вартість воріт і вартість відкатних воріт буде не надто сильно відрізнятися. Справа в тому, що ціна безпосередньо воріт у зборі однакової площі біля відкатних воріт буде вищою. Зате автоматика суттєво дорожча для воріт. Виходить, що за ціною моделі відрізняються менше, ніж на 10%, тому вибір на користь тієї чи іншої конструкції варто робити, ґрунтуючись на зручності експлуатації.

Гаражні ворота: особливості вибору

Оптимальним варіантом для організації в’їзної групи в гараж є розпашні або гаражні ворота. За традицією багато замовників роблять вибір саме на користь перших, не бажаючи розумітися на тому, які сучасні альтернативи існують на ринку. Тим часом, секційні ворота мають багато переваг, які не можна не брати до уваги:

  • економія місця: для відкриття стулок не знадобиться вільне місце перед гаражем;
  • відмінна звуко- та теплоізоляція;
  • складність злому;
  • доступна вартість (при однакових характеристиках вони на 25-35% дешевші, ніж розстібні).

Саме тому за кордоном сьогодні переважна більшість людей віддають перевагу саме секційним конструкціям. Вивчивши схему їх роботи та переваги докладніше, ви переконаєтеся, що всі альтернативні варіанти поступаються за тими чи іншими параметрами.

Як підготувати отвори до встановлення воріт?

Одна з переваг встановлення першої брами — відсутність необхідності демонтувати старі конструкції. Крім того, ви матимете можливість спроектувати в’їзну групу саме так, як буде зручніше для домочадців або працівників.

Від того, чи підготовлений отвір, залежать і терміни встановлення воріт. Причому фахівці радять не довіряти підготовці ремонтникам, які виконували інші роботи на об’єкті. Краще відразу доручити її фахівцям фірми-установника воріт, оскільки вони знайомі з усіма особливостями монтажу і не припустяться помилок. Підготовка отвору буде проведена у точній відповідності до технічного завдання та рекомендацій бренда-виробника воріт.


Хотите, перезвоним Вам
за 30 сек?

Оберіть тип продукції, оберіть параметри та ми зробимо точный розрахунок

Тип продукту:

На гаражні приводи в Одесі

На відкатні ворота в Одесі

На ролети в Одесі

На гаражні ворота в Одесі

На гаражні ворота у Харкові

На гаражні приводи у Харкові

На відкатні ворота у Харкові

На ролети у Харкові

На гаражні ворота

На ролети

На ролетні ворота

Маркізи

На розпашні ворота

На відкатні ворота

На промислові ворота

Двері для холодильної камери

Жорсткі маятникові двері

Гнучкі маятникові двері ПВХ

На гнучкі стрічкові ПВХ

Розрахунок вартості шлагбауму

На гаражні приводи

На розпашні приводи

Відкатні приводи

Фурнітура

Вартість палетних стелажів

На поличні стелажі

Вартість консольних стелажів