Догляд за маркізами

Догляд за маркізами - фото - акції від компанії ВСВ-Групп

Маркіза — відмінний засіб захисту від опадів, сонця та поривів вітру. Крім того, вона має дуже естетичний вигляд. Щоб тканинний тент зберіг первинну привабливість, необхідний регулярний догляд як за текстильною частиною, так і за механізмом. Це дозволить збільшити робочий ресурс конструкції.

Основні «вороги» маркіз

Існує кілька секретів, що дозволяють продовжити час експлуатації виробу.

Догляд за маркізами - фото 1 | Компанія ВСВ-Груп Головний ворог тканинної маркізи – вітер. Формально, вона призначена для захисту від вітру, але якщо розігралася сильна негода, тент краще прибрати. В іншому випадку, через велику парусність його просто може забрати або сильно пошкодити. Для цього автоматизовані системи оснащують вітровими датчиками, що сигналізують про те, що конструкцію слід згорнути. Дуже зручно користуватися автоматизованим закриттям системи.

"ДоглядВода – ще один ворог матер’яного тенту. Однак, дощова погода не страшна, якщо полотно добре натягнуте і просочене водовідштовхуючим складом. При правильному монтажі вода не накопичується та не проникає до механізму, а текстиль не провисає. Однак, у сильну зливу бажано згорнути виріб. Через сильний напор води конструкція може зламатися.

Догляд за маркізами - фото 3 | Компанія ВСВ-Груп Сонце – третій ворог маркізи. Незважаючи на те, що виробники використовують спеціальні просочення, що підвищують стійкість матеріалу до УФ-випромінювання, тканина з часом вицвітає, втрачає початкову яскравість. Відновити привабливий вид маркізи можна, замінивши матер’яну частину.

Особливості догляду за маркізами

Догляд за текстилем

При виготовленні маркіз використовують такі види тканин:

  • поліестер;
  • акрил.

Текстиль обробляють спеціальними складами з водо- і пиловідштовхуючим ефектом. Як правило, достатньо навіть невеликого дощу, щоб змити забруднення. Догляд за тентами вертикального і горизонтального типів дуже простий. Достатньо протерти поверхню зволоженою мікрофібровою¦ганчіркою або змити бруд струменем води. Вимитий тент потрібно просушити повністю розкритим.

Для видалення твердого сміття використовують пилосос, м’яку щітку або віник. Щоб справа просувалася швидше, можна змити поверхню струменем води з невеликим натиском. Необхідно стежити за чистотою поверхні, щоб на ній не накопичувався бруд.

Жирні плями на тканині виводять мильним розчином. Користуватися для очищення хімічно агресивними та абразивними складами не можна. Плями від висохлої води легко видаляються губкою. Для боротьби зі стійкими забрудненнями можна використовувати спеціальні засоби для м’яких меблів, попередньо протестувавши їх на малопомітній ділянці.

 

Догляд за маркізами - фото 4 | Компанія ВСВ-Груп

 

Особливості догляду за механізмом

Догляд за металевими комплектуючими навісу бажано доручити професіоналам. Спроби самостійно підтримувати механізм у справному стані може призвести до його виходу з експлуатації. Заходящі заходи зводяться до змащування та періодичного регулювання механізму. Необхідно також проводити зачистку ділянок, уражених корозією, та підфарбовувати їх. На зиму маркізу бажано демонтувати (виключення цього правила — синтетичні тенти невеликого розміру).

Чого робити не можна

Незалежно від моделі та вартості маркізи (корзинна, ліктьова і т. д.), є ряд «табу», про які потрібно знати:

  • Не можна навантажувати важкими предметами полотно навісу.
  • Під час стрибків напруги в мережі не слід користуватися виробами, оснащеними електроприводом. Також не варто експлуатувати електропривод понад 10 разів протягом 1 години, щоб уникнути перегріву електродвигуна.
  • При виникненні несправностей не можна самостійно розкривати механізми. На такі випадки гарантія не поширюється.

Використання маркіз взимку

Для експлуатації в зимовий час оптимальним варіантом є кошикові (ковшові) або вертикальні навіси. Важливо не забувати складати конструкцію при очищенні даху від снігу. Електроживлення автоматизованих систем на зимовий час вимикають. Якщо немає необхідності використовувати тент, його демонтують або згортають і приховують під захисною кришкою. За дотримання правил догляду, конструкція прослужить 10 років та більше.


Хотите, перезвоним Вам
за 30 сек?

Оберіть тип продукції, оберіть параметри та ми зробимо точный розрахунок

Тип продукту:

На гаражные привода в Днепре

На роллеты в Днепре

На гаражные ворота в Днепре

На гаражні приводи в Одесі

На відкатні ворота в Одесі

На ролети в Одесі

На гаражні ворота в Одесі

На гаражні ворота у Харкові

На гаражні приводи у Харкові

На відкатні ворота у Харкові

На ролети у Харкові

На гаражні ворота

На ролети

На ролетні ворота

Маркізи

На розпашні ворота

На відкатні ворота

На промислові ворота

Двері для холодильної камери

Жорсткі маятникові двері

Гнучкі маятникові двері ПВХ

На гнучкі стрічкові ПВХ

Розрахунок вартості шлагбауму

На гаражні приводи

На розпашні приводи

Відкатні приводи

Фурнітура

Вартість палетних стелажів

На поличні стелажі

Вартість консольних стелажів