Докове обладнання: призначення, конструктивні рішення і особливості вибору

Інше
Докове обладнання: призначення, конструктивні рішення і особливості вибору - фото - акції від компанії ВСВ-Групп

На різних підприємствах, складах або логістичних центрах докове обладнання є одним із найважливіших місць, в основному тому, що саме тут відбувається прийом та обробка товару. Часто це відбувається цілодобово з використанням вантажних машин, причепів та вилкових навантажувачів. Таким чином, транспортні засоби великої вантажопідйомності безперервно в’їжджають та залишають об’єкт.

Але чи знаєте ви, яке саме докове обладнання найкраще забезпечує максимальний результат вантажно-розвантажувальних робіт залежно від потреб та цілей вашого бізнесу?

У цій статті ми розглянемо моменти, які допоможуть розібратися щодо оптимізації навантажувального процесу. А також, як підібрати головні складові для розвантаження продукції на обладнаному підприємстві, щоб забезпечити максимальну ефективність цих процесів.

Докове перевантажувальне обладнання: що гарантує його встановлення?

1. Оптимізацію робочого процесу.

Монтаж перевантажувального обладнання для переміщення продукції здатна вирішити проблеми швидкості переміщення продукції, складності перенаправлення та багато іншого. Йдеться не лише про скорочення ручної обробки, а й про те, щоб спроектувати роботу так, щоб вона максимально підходила до персоналу.

2. Безпека персоналу та підвищення продуктивності.

Крім ефективності, ви створюєте безпечніше та зручніше місце для роботи, що позитивно впливає на продуктивність. Перевантажувальне обладнання усуває необхідність у підйомі ваг, знижує ймовірність спотикання чи падіння співробітників.

3. Скорочення витрат на доставку та обробку.

Коли ви зменшите кількість людей необхідних для ручної обробки, прийому та сортування товарів, ви також значно скоротите час, необхідний для надсилання посилок.

4. Високий рівень обслуговування клієнтів.

Все це зводиться до того, що клієнти отримають свої вантажі, як і очікувалося, без пошкоджень і точно!

Проектування об’єкту

На етапі проектування будівлі із приймальним пунктом необхідно визначити наступні моменти:

• Який вид та габарити транспорту він обслуговуватиме.

• Прогнозована інтенсивність використання приймального посту.

• Який товар перевантажуватимуть.

• Які плануються засоби завантаження: ручна, автоматична за допомогою спецтехніки.

Відповіді на ці питання мають пряме відношення до основних вимог підготовки місця встановлення перевантажувального обладнання, а саме:

1. На етапі планування для розвантажувального майданчика перед рампою слід закласти вільний простір, що дорівнює двом довжинам транспортного засобу плюс 2 метри запасу. Це необхідно для безперешкодного пересування, розвороту та паркування вантажівки.

2. Якщо прорізів буде кілька, то між їх серединними осями має бути відстань як мінімум 4 метри.

3. Для бічної огорожі майданчика слід закласти в проект відстань від краю отвору довжиною 1,4 м. Це потрібно для повного відкриття дверей вантажівки.

4. Висота рампи майбутнього перевантажувального пункту визначається висотою підлоги в кузові вантажного транспорту. Якщо ж ви хочете переобладнати вже наявну будівлю під докове обладнання, можна облаштувати розробку виносного перевантажувального посту. При нестачі місця для пересування, розвороту чи паркування транспортного засобу майданчик та тамбур можна встановити під кутом до будівлі.

Докове обладнання: призначення, конструктивні рішення і особливості вибору - фото - статья на блоге компании ВСВ-Групп

Підбір докового обладнання

Основне призначення перевантажувального обладнання у балансуванні рівнів різної висоти між перевантажувальними майданчиками – підлоги складу та кузова припаркованого автомобіля. Повний комплект докового обладнання складається з:

1. Зрівняльного моста чи перевантажувального майданчика.

2. Докшелтер.

3. Шлюз тамбуру.

Тепер розглянемо призначення кожного з цих пристроїв докладніше.

Зрівняльна платформа

Доклевеллер або перевантажувальний міст – це зрівняльна платформа, яка виконує роль моста між підлогами отвору приймального майданчика та вантажівки/причепа, тим самим балансуючи перепади висот між ними. Дозволяє значно зменшити час розвантаження/завантаження. Для монтажу даного пристрою необхідний лише приямок у бетонній підлозі, куди надалі встановлюється платформа.

З чого складається доклевелер?

Основа перевантажувального мосту складається з каркаса і трьох утримуючих опор, які потрібні для перерозподілу навантаження на нижню частину приямки. Вантажопідйомна плита включає два або більше сталевих листа товщиною 6-8 мм з чечевичним рифленням. Для забезпечення додаткової жорсткості та міцності застосовуються ребра, що підсилюють. Для прикріплення цієї частини до каркаса використовують 3 сталеві осі з оцинкованим покриттям (діаметр 2,4 см).

Пологий майданчик або аппарель, складається зі сталі завтовшки від 12 до 14 мм. Для з’єднання з підйомною частиною застосовуються сталеві осі аппарелі.

Для переміщення конструкції використовуються 2 гідроциліндри, які прикріплені за допомогою болтового кріплення до опорних балок. Подача олії їхнього функціонування здійснюється з допомогою гідравлічної станції ємністю 7 літрів.

Для забезпечення тривалої працездатності та безпеки конструкції використовується підсилююча тяга, яка з’єднує задню частину платформи з опорними балками.

Щоб забезпечити додаткову безпеку під час експлуатації доклевелера у стандартному комплекті, поставляється блок управління, оснащений вимикачем мережі. Завдяки цьому в екстреній ситуації можливо відключити живлення та заблокувати гідравліку, щоб зупинити рух обладнання.

Різновиди перевантажувальних мостів

Залежно від функціонального призначення можна виділити два типи перевантажувальних платформ:

1. Електрогідравлічні.

• Зрівняльна платформа SL із поворотною апареллю.

Цей тип мосту підходить практично будь-якого об’єкта. Принцип дії цілком простий і полягає в наступному: при натисканні на блок керування доклевелер піднімається максимально високо. для зчеплення з протилежним об’єктом для проведення вантажних робіт – кузовом вантажного авто або причепа перекидається апарель. Після стикування вона закріплюється і за потреби опускається, щоб вирівняти рівень між поверхнями. Для завершення розвантаження товару пристрій повертають у вихідне положення.

• Перевантажувальна платформа TL з висувною апареллю.

Принцип дії полягає піднятті платформи максимально високо і подальшому висуванні апарелі по прямій траєкторії. Цей тип обладнання має кілька істотних переваг:

Дозволяє реалізувати нестандартні рішення. Наприклад, у ситуації, коли кузов автомобіля повністю завантажений, робота платформи з поворотною апареллю буде утруднена і може призвести до пошкодження вантажу. Зручне регулювання висувної аппарелі дозволяє точно позиціонувати аппарель у кузові, щоб забезпечити можливість обслуговування завантаженого транспорту.

Апарель довжиною один метр компенсує значну відстань до транспортного засобу, за рахунок цього можна обслуговувати різний транспорт при бічній парковці.

Докове обладнання: призначення, конструктивні рішення і особливості вибору - фото - статья на блоге компании ВСВ-Групп

 

2. Механічні

Перевантажувальний майданчик

Пересувний перевантажувальний майданчик розроблений для монтажу перевантажувальних мостів за межами будівлі. Завдяки такій конструкції стає можливим реконструювати вже збудований будинок під завдання вантажно-розвантажувальних робіт, а також заощадити площу зберігання складського приміщення. Є звареною конструкцією у вигляді рами з регульованих опорних труб і настилу сталевих листів.

Докове обладнання: призначення, конструктивні рішення і особливості вибору - фото - статья на блоге компании ВСВ-Групп

Різновиди майданчиків

• Майстер PSL призначений для монтажу зрівняльної платформи з поворотною апареллю.

• Майданчик PTL застосовується із зрівняльною платформою висувного типу.

Перевантажувальний шлюз тамбур

Шлюз тамбур або докхаус є металевою конструкцією збірного типу, розміщену поза складом. Складається із каркаса, укріпленого тросовими розтяжками по діагоналі. Обшивається в 2 яруси профнастилом або в один ярус сендвіч-панеллю. Щоб запобігти потраплянню всередину опадів, дах зроблено під ухилом 10оС. Розміри залежить від розмірів докового зрівнювача.

Перевантажувальні тамбури заощаджують складські площі та захищають вантаж від перепадів температур.

Докшелтер

Герметизатори отвору або докшелтери – використовуються для захисту товарів та усунення зазорів між внутрішнім та зовнішнім середовищами, з метою підтримки необхідного мікроклімату на об’єкті під час вантажно-розвантажувальних робіт. Запобігають попаданню пилу, комах, вихлопних газів та інших опадів. Допомагають зменшити споживання енергії за рахунок зниження втрат теплого повітря.

Конструктивні особливості

Каркас виготовлений із алюмінієвих профілів з анодованим покриттям. Штори на бічних кришках виготовлені із міцного до розриву та вогнестійкого армованого ПВХ матеріалу товщиною 3 мм. Передні перекриття виготовлені із ПВХ більшої товщини. Верх виконаний під кутом 10о з метою запобігання накопиченню вод.

Як правильно підібрати герметизатор?

Щоб підібрати найбільш підходящі докшелтери для конкретного типу складу, необхідно враховувати такі нюанси:

1. Завісні герметизатори виготовляються із зносостійкого пвх матеріалу. Слід застосовувати в ситуаціях, коли потрібне оптимальне ущільнення.

2. Надувні докшелтери найчастіше використовують, коли важливо дотримуватися певного температурного режиму.

3. Герметизатор подушечного типу дає максимальний рівень ущільнення. Завдяки високому показнику прилягання застосовуються для зон із будь-якими погодними умовами. Але варто зазначити, що вони потребують особливого догляду.

Потрібна допомога у підборі оптимального варіанта перевантажувального обладнання? Фахівці компанії ВСВ-Груп допоможуть вам вибрати докове обладнання для складу loading systems, яке неодноразово окупить себе. Ви можете розраховувати на нас, починаючи від огляду об’єкта та закінчуючи індивідуальним ергономічним рішенням та кваліфікованою установкою.


Хотите, перезвоним Вам
за 30 сек?

Оберіть тип продукції, оберіть параметри та ми зробимо точный розрахунок

Тип продукту:

На гаражні приводи в Одесі

На відкатні ворота в Одесі

На ролети в Одесі

На гаражні ворота в Одесі

На гаражні ворота у Харкові

На гаражні приводи у Харкові

На відкатні ворота у Харкові

На ролети у Харкові

На гаражні ворота

На ролети

На ролетні ворота

Маркізи

На розпашні ворота

На відкатні ворота

На промислові ворота

Двері для холодильної камери

Жорсткі маятникові двері

Гнучкі маятникові двері ПВХ

На гнучкі стрічкові ПВХ

Розрахунок вартості шлагбауму

На гаражні приводи

На розпашні приводи

Відкатні приводи

Фурнітура

Вартість палетних стелажів

На поличні стелажі

Вартість консольних стелажів