Гайд: як вибрати автоматику для секційних воріт?

Гайд: як вибрати автоматику для секційних воріт? - фото - акції від компанії ВСВ-Групп

Автоматичне управління секційними воротами вже давно буденна справа. Установка автоматики особливо актуальна для тих, хто тільки що побудував новенький гараж або оновив ворота, або для тих, хто елементарно втомився вручну відкривати і закривати ворота. Для мийок і СТО, великих підприємств з власними складами і центрами логістики автоматика на воротах — це справжній порятунок, так як колосально економить час і метри простору.

На ринку є багато різних моделей і приводів, що аж очі розбігаються. Але і секційних воріт не менше. Вони поділяються на кілька типів: гаражні та промислові. Для кожного виду є ряд окремих моделей автоматичних приводів. Щоб зробити правильний вибір потрібно трохи розібратися в цій темі. Автоматика для секційних воріт — як же її вибрати? Ми створили короткий гайд як правильно і легко це зробити.

Особливості конструкції промислових і гаражних секційних воріт

Секційні ворота стали традиційним методом перекриття прорізів у приміщеннях. Для приватного використання є гаражні ворота, які розраховані на експлуатацію в помірному темпі, а також є промислові — розраховані на активне щоденне використання в робочій зоні підприємств. Комплектація і маса останніх має більш високу потужність. Щоб автоматика могла запускати ворота в роботу, необхідно мати потужний привід відповідний вазі воріт. Мінімальні зусилля, які потрібно докласти людині до запуску воріт — це натискання кнопки пульта.

Конструкція секційних воріт проста. Не потрібно бути інженером, щоб зрозуміти принцип роботи воріт. Панелі воріт з’єднуються петлями і таким чином виходить полотно, яке щільно перекриває отвір і затримує тепло всередині простору. Приміщення буде утримувати в 2 рази більше тепла. Адже сендвіч-панелі товщиною 40 мм — це відмінні утеплювачі. Тому секційні промислові ворота так популярні серед підприємців — вони економлять витрату електроенергії. Зона постійного руху транспорту може бути теплою й  енергоефективною не дивлячись на погодні умови.

Як виглядає комплект автоматики для гаражних секційних воріт?

Розглянемо на прикладі електроприводу для гаражних воріт Levigato ТМ “Алютех”. Стандартний комплект автоматики складається з наступних елементів:

 1. Привід автоматичного управління. “Алютех” має кілька видів серії Levigato: LG-500, LG-600F, LG-800, LG-1000F, LG-1200 – для секційних воріт різної ваги.
 2. Вбудований блок управління і світлодіодне підсвічування.
 3. Два пульта-брелока дистанційного керування AT-N.
 4. Два ключа розблокування приводу.
 5. Набір для монтажу воріт.
 6. Напрямні у вигляді ланцюгової або пасової рейки.
 7. Інструкція по установці і монтажу.

А який привід потрібен для промислових?

Для важких промислових воріт потрібно використовувати потужний привід, який розрахований на вагу полотна і зможе запустити їх в рух. ТМ “Алютех” представила на ринку електропривід Targo. І він є найкращим варіантом для автоматизації промислових секційних воріт. У двигуна є важлива особливість — можливість провести монтаж в складних умовах: висота під кутом 0, 45, 90 градусів. А їх робочий ресурс розрахований на більш 100 000 повноцінних циклів відкриття і закриття.

Розглянемо, що входить в стандартних комплект електроприводу Targo:

 1. Перше і найголовніше – це сам привід. Пристрій має простий і зрозумілий інтерфейс і програму. А також приводи розраховані на певні вагові навантаження. У лінійці приводів Targo від “Алютех”: TR-3531 (до 180 кг), TR-5024-230 (до 260 кг), TR-5024-400 (до 260 кг), TR-10024 (до 500 кг), TR -13018 (до 650 кг).
 2. Блок управління приводу, який забезпечує роботу і харчування приводу і контролює всі процеси, в тому числі і електромеханічний мотор.
 3. Два пульта дистанційного керування воротами. Ними зручно користуватися в будь-який час року, так як Вам не потрібно залишати машину, щоб відкрити або закрити ворота.
 4. Два ключа розблокування на той випадок, коли трапляються перебої з електроенергією. Ці ключі дадуть вам можливість розблокувати електропривод і самостійно вручну відкрити ворота при необхідності.

Який тип балансуючих пружини потрібен Вашим воротам?

Навіщо потрібні балансуючі пружини для воріт? Вони тримають полотно воріт у фіксованому положенні і запобігають падіння вниз. Для секційних воріт підходять два типи конструкцій балансують пружин залежно від габаритів воріт: розтягування і торсіонні. Пружини розтягання кріпляться вертикально з боків отвору. При опусканні воріт механізм пружин розтягується, а при піднятті навпаки стискається. Весь процес полягає в тому, що спеціальні троси задають пружинам руху.

Пружини торсіонні кріпляться вгорі на валу воріт. І працюють за принципом скручування. Вони піднімають ворота з важкою вагою. Тому їх використовують в основному для монтажу промислових воріт. Їх тяга потужніша, ніж у пружин розтягування. Здійснювати підйом промислових воріт краще використовуючи торсіонні пружини.

Пружини підбирають з огляду на вагу полотна, розмір отвору, напрямки осі і інтенсивність експлуатації. Робочий потенціал пружин розтягування і торсіонних пружини однаковий — 25 000 циклів. Пружини розтягання в основному встановлюються на гаражні секційні ворота, а торсіонні на промислові.

Вибір приводу — як знайти оптимальний варіант?

У виборі електроприводу варто віддати перевагу перевіреному виробнику. Надійність — це №1 серед переваг, якими повинен володіти привід. Від якості матеріалу залежить термін робочої експлуатації. Якщо корпус не буде піддаватися іржі і корозії, тоді можна сміливо розраховувати на довгі роки роботи. Також електропривод повинен бути зручним в користуванні. Підключення і налаштування автоматики не повинно викликати у Вас негативних емоцій. Кабель краще розміщувати під стелею над воротами, щоб убезпечити його від пошкоджень. Звертайте увагу на інтерфейс і можливість ручного розблокування. Підбираючи привід, спирайтеся на технічні характеристики і вагу полотна воріт.

Встановлювати автоматику на секційні ворота — це відмінне рішення для комфортного побуту. Автоматизовані ворота давно стали частиною концепції розумного будинку. Інтегруйте нові рішення в свою повсякденність і це значно полегшить Вам побутове життя. Якщо Ви ще не наважилися встановлювати автоматику чи ні — звертайтеся до менеджерів ВСВ-Груп. Ви отримаєте професійну консультацію і повний супровід проєкту. Ми надаємо можливість клієнтам відвідати наш шоу-рум і протестувати продукцію перед покупкою.


З нами зручно працювати
#
Оперативний розрахунок вартості

Ви зможете прийняти зважене рішення, знаючи всі витрати

#
Точний замір - безкоштовно

Точність замірів робить терміни проектування і монтажу мінімальними

#
Якісний професійний монтаж

Над Вашим замовленням буде працювати команда досвідчених фахівців

#
Робота безпосередньо з виробником

Вам не доведеться переплачувати посередникам за обладнання

#
Довговічність і надійність

Наші конструкції справно працюють протягом 15 років і більше

#
Сертифікована якість

Якість продукції підтверджена сертифікатами виробника

… ДОВІРТЕСЯ ПРОФЕСІОНАЛАМ …
Хотите, перезвоним Вам
за 30 сек?