«Хімічний» склад пластикової тари для складу. Як не помилитися у виборі?

Інше
«Хімічний» склад пластикової тари для складу. Як не помилитися у виборі? - фото - акції від компанії ВСВ-Групп

Пластикові палети, лотки, ящики, контейнери для зберігання – все це різноманітність пластикової тари широко використовуються в логістиці та складських приміщеннях. Популярність цього виду продукції насамперед обумовлена ​​доступною вартістю, високими експлуатаційними характеристиками та високою якістю.

У той же час, достаток пластикової тари не рідко змушує задуматися, які саме ящики, лотки або палети варто купити для зберігання та транспортування того чи іншого виду продукції? Іноді досить складно розібратися в чому криються основні відмінності «хімічного складу» виробів, які візуально можуть бути практично ідентичними.

У цій статті ми спробуємо разом з Вами відповісти на низку запитань:

 • Відмінність пластмас від пластику?
 • Особливості застосування тари з поліпропілену та поліетилену?
 • Первинний та вторинний пластик. У чому важлива різниця?

Поліетилен vs Поліпропілен – у чому різниця?

Щоб купити пластикову тару для складу, необхідно чітко розуміти в яких ситуаціях краще використовувати її з поліетилену, а де з поліпропілену.

Обидва матеріали, по суті, мають оптимальні фізико-технічні параметри для тривалої експлуатації:

 • інертністю щодо хімічних реакцій;
 • стійкістю до подряпин, тріщин, деформацій;
 • антикорозійним складом;
 • термін служби від 10 років.

У той же час поліпропілен (PP) відрізняється твердою основою і допускається до експлуатації в умовах низьких температур. Ящики, лотки, палети, контейнери, що вкладаються, з поліпропілену відмінно переносять вплив гарячими парами або кип’ятіння. Стійкість до низьких температур до -20оС або попадання прямих сонячних променів – допускає їх експлуатацію на відкритому повітрі. Тара для складу з поліпропілену легко очищається і має високу стійкість до жирів або нафтопродуктів. Поліпропіленові ємності хімічно нейтральні, тому вступають у реакції з вмістом (лугами, розчинами і кислотами).

Поліетиленові ємності (HDPE) більш еластичні і без деформації витримують значні низькі температури до -40 о С. Крім того, вони мають стійкість до ультрафіолетового випромінювання або механічних пошкоджень. Ящики, лотки та інші об’єкти із поліетилену допускається зберігати в умовах глибокого заморожування.

Варто відзначити, що великогабаритні та посилені піддони виготовлені з цього матеріалу, здатних витримувати статичні навантаження до 3 тонн і не схильні до деформації та тріщин навіть при ударах. Це більш щільною структурою матеріалу.

Маючи цілий ряд відмінностей, поліетилен і поліпропілен все ж мають схожі параметри, які роблять їх незамінними для використання як незамінні матеріали організації роботи для складу:

 • відсутність смаку та запаху;
 • пластичність ємностей, що виготовляються з їх застосуванням;
 • плавляться і деформуються при температурі від 160 оС;
 • не проводять електричний струм;
 • мають невелику вагу і повністю нешкідливі для людини.

Первинний та вторинний пластик – можливості використання для зберігання та транспортування товарів різних категорій

Сировину для створення різної тари та ємностей складського призначення виготовляють із пластику первинної або вторинної категорії.

Пластик первинної категорії

Пластик первинної категорії активно використовується у фармацевтичній галузі та в харчовій промисловості завдяки ряду переваг:

 • Саме використання первинного пластику допускається в умовах контакту тари з продуктами харчування через високу якість матеріалів та відсутність токсинів.
 • Ящики, лотки та контейнери з первинного пластику для зберігання продуктів харчування витримують діапазони температур від -40 до 95 про С. Тому в таких ящиках допускається зберігання напівфабрикатів та продуктів глибокого заморожування.
 • Стійкість до механічних пошкоджень зберігається в умовах будь-якого температурного та експлуатаційного режиму.
 • Лотки, контейнери, палети та ящики із пластику первинної категорії можуть експортуватися за кордон і не вимагають спеціального захисного шару чи матеріалу при розміщенні продуктів харчування, дитячих товарів, тому що повністю безпечні, не викликають алергії.

Пластикові вироби із вторинної сировини

Пластикові вироби з вторинної сировини допускається використовувати для перевезення непродовольчих товарів або продукції, що добре упакована та загерметизована.

Вторинну сировину виготовляють із «відходів» виробництва:

 • з’єднання полімерів;
 • відходи та шлюб від виробництва предметів побуту;
 • шлюб від виробництва медобладнання, автомобільних запчастин та багато іншого.

Сміттєві контейнери, палети, лотки та ящики з переробленого пластику поступаються у показниках міцності та зносостійкості ємностям первинної категорії, а під впливом високих температур виділяють токсини. Вторинна сировина також поділяється на кілька категорій, тому перед вибором тари необхідно визначитися з температурним режимом та загальними умовами експлуатації.

На завершення, хотілося б відзначити, що завдяки сучасному обладнанню та технологіям – вторинний пластик, проходячи кілька стадій, перетворюється на досить міцний та прийнятний матеріал для пластикової тари, яка використовується на складі. Ящики, лотки, контейнери із вторинного пластику не поступаються у фізичних параметрах іншим аналогам.

Варто пам’ятати, що правильно підібрана тара допоможе оптимізувати витрати на її придбання. Але, в гонитві за вигодою, не варто забувати про головний критерій вибору – відповідність типу пластикової тари нормам зберігання та транспортування продукції Вашого підприємства. Вдалих покупок!


Хотите, перезвоним Вам
за 30 сек?

Оберіть тип продукції, оберіть параметри та ми зробимо точный розрахунок

Тип продукту:

На гаражні приводи в Одесі

На відкатні ворота в Одесі

На ролети в Одесі

На гаражні ворота в Одесі

На гаражні ворота у Харкові

На гаражні приводи у Харкові

На відкатні ворота у Харкові

На ролети у Харкові

На гаражні ворота

На ролети

На ролетні ворота

Маркізи

На розпашні ворота

На відкатні ворота

На промислові ворота

Двері для холодильної камери

Жорсткі маятникові двері

Гнучкі маятникові двері ПВХ

На гнучкі стрічкові ПВХ

Розрахунок вартості шлагбауму

На гаражні приводи

На розпашні приводи

Відкатні приводи

Фурнітура

Вартість палетних стелажів

На поличні стелажі

Вартість консольних стелажів