Хвіртка вбудована в ворота: плюси і мінуси

Хвіртка вбудована в ворота: плюси і мінуси - фото - акції від компанії ВСВ-Групп

Призначення в’їзних воріт полягає в контролі за в’їздом на територію ділянки легкового транспорту та будівельної техніки. Для проходу пішоходів використання воріт в якості входу нераціонально і непрактично. Конструкція відкатних або розпашних воріт — великоваговий блок, відкат або відкриття якого виконується вручну або за допомогою електроприводу. Запустити двигун або відкривати ворота руками кожен раз, коли пропускаєш людини — стомлююче заняття.

Хвіртка — це конструктивний елемент воріт і виконує функцію безпечного пропуску пішоходів на територію будинку. Врізна або окремими дверями повторює конфігурацію воріт і виготовляється з тих же матеріалів. Доповнюється козирком, поштовою скринькою, елементами декорування.

Окремий прохід для пішоходів

Окрема хвіртка, яка не вбудовується в полотно воріт, вважається кращим варіантом. Такі двері практично не мають недоліків — хвіртка виготовляється  по висоті і ширині без обмежень. У такій конструкції відсутній поріг, на відміну від воріт з вбудованою хвірткою.

Щоб визначитися з шириною окремої хвіртки, варто взяти за основу ширину садової тачки з припусками на бічні зазори. Людина, що несе в руці по відру з водою або по сумці з продуктами, повинна вільно проходити через отвір хвіртки, не повертаючись боком. Цей принцип діє і при виборі ширини для хвіртки, що вбудовується в ворота.

Ворота з вбудованою хвірткою

Власникам приватної забудови доводиться обходитися вбудованоми дверцятами через особливості рельєфу двору або маленького розміру ділянки. Коли прибудинкова територія або садовова ділянка компактних розмірів, без хвіртки, вбудованої в ворота, не обійтися.

Хвіртка вбудована в ворота: плюси і мінуси - фото - статья на блоге компании ВСВ-Групп

Вбудована в ворота стулка для пішоходів передбачає:

 • наявність порога біля хвіртки. Цілісність полотна не можна перервати і обійтися без несучої балки, що створює жорсткість конструкції;
 • обмеження по висоті. Рама несучого типу проходить і по висоті воріт з вбудованою хвірткою;
 • ослаблення каркаса воріт. Вбудована в ворота хвіртка – грунтовна конструкція, що порушує баланс ваги і розподіл ребер жорсткості;
 • обмеження щодо руху полотна — для ходу стулки дверцята для пішоходів повинні бути закритими;
 • збільшення ваги полотна за рахунок вбудованої хвіртки;
 • особливості автоматичного оснащення воріт приводами і захисними аксесуарами.

Перераховані вище пункти відносяться до мінусів воріт з вбудованою хвірткою. У переваги вмонтованих дверцят входять:

 • компактні габарити і економія корисної площі двору;
 • зниження витрат на монтаж. Модель, вбудована в полотно воріт, коштує дешевше.

При облаштуванні воріт з вбудованою хвірткою враховуємо, що дверцята для пішоходів грають другорядну роль. Хвіртка не повинна перш за все перешкоджати відкриванню або відкочування воріт.

Розпашні ворота з вбудованою хвірткою: нюанси і специфіка монтажу

Ворота розпашного типу відкриваються під кутом 90⁰ всередину двору або назовні в сторону вулиці. Несучими елементами конструкції виступають опори. Стовпи занурюють на глибину і бетонують. Якщо розсувні ворота не підключені до приводу, то пішохідну хвіртку зміщують до опорного стовпа. При розрахунку місця для прорізу беремо до уваги, щоб при відкритті хвіртка не впиралася в опору.

Для розпашних воріт з приводом дистанційного доступу, місце для вбудованої хвіртки вибирається по центру стулки. Додаткова роликова опора внизу, допоможе знизити навантаження на конструкцію і уникнути ефекту просідання воріт.

Вбудувати пішохідний прохід в розпашні  ворота простіше, ніж в моделі відкатного типу:

 1. Врізні дверцята не мають порогу, а значить не виникнуть складнощі з перевезенням велосипеда або будівельного візка. Дітям молодшого віку і літнім людям не доведеться прикладати зусилля, щоб переступити поріг.
 2. Хвіртка кріпиться за допомогою накладних збірних петель. Елементи кріплення і з’єднання недоступні із зовнішнього боку воріт з вбудованою хвірткою. Монтаж пішохідного проходу виключає злом або зняття з петель.
 3. Вбудована стулка, замок і вхідна ручка не перешкоджає ходу полотна при відкритті. Для відкриття воріт досить фіксування хвіртки в закритому стані.

Ворота з вбудованою хвірткою з розпашними стулками виконуються з металевого каркасу, який забезпечує жорсткість і стійкість конструкції. Заповнювач або облицювання для полотен і вбудованої хвіртки вибирається за бажанням замовника — складені сендвіч-панелі, дерев’яні бруски, оцинкований лист, алюмінієвий профіль, ковані і пластикові декори.

Відкатні ворота з вбудованою хвірткою: в чому складність монтажу

В основі роботи воріт покладено принцип відкочування полотна вправо або вліво від центрального входу вздовж лінії паркану. Ковзання стулки з наземної або верхньої рейки забезпечують роликові коліщатка. Відкатні полотна воріт досягають до 6 метрів в ширину і вимагають цілісного металевого каркаса. Розірвати несучі верхні і нижні балки стулки вбудуванним блоком означає порушити цілісність конструкції і позбавити ворота жорсткості і стійкості.

Відкатні ворота з хвірткою неминуче мають обмеження по висоті і наявність порога. Доведеться змиритися з тим, що висота порога в 300 мм буде перешкоджати проїзду дитячої коляски або велосипеда. Для цих цілей доведеться відкочувати полотно воріт руками або активувати редуктор за допомогою пульта. А для людей з високим ростом доведеться прогинатися, щоб пройти в отвір хвіртки.

Сторона відкриття дверцят всередину або назовні створює складності для безперешкодного ходу стулки. Вибирати сторону відкриття і навішувати замок, ручку на хвіртку, вбудовану в ворота, краще в зоні вільного ходу стулки. В іншому випадку, доведеться уникнути випирання деталей і зробити вхідну ручку нажимною в полотні хвіртки, щоб відкочування воріт відбувалося без перешкод.

При автоматизації воріт вбудовану хвіртку оснащують  фотоелементами або датчиками руху для безпеки. Захист підключається до стопорної клеми і привід не спрацює при відкритих дверцятах. Щоб уникнути провисання хвіртки рекомендуємо встановити в нижній частині конструкції пари роликових шарнірів. Це знижує навантаження на дверцята і нівелює силу тиску масивного полотна, дозволяє приводу працювати в нормальному режимі.

Ролетні ворота з хвірткою встановлюють для облаштування в’їзду в гараж. Полотно воріт збирається з набраних секцій — сендвіч-панелей. Готовий виріб оснащується електроприводом, який по напрямних піднімає стулку під стелю для пропуску машини. Після парковки автомобіля водій і пасажири залишають гаражний бокс через вбудовану хвіртку.

Порада від проектного відділу “ВСВ-Групп”

Якщо площа в’їзду не дозволяє обладнати ворота відокремленою хвірткою, вибирати тип воріт зі вбудовуваною хвірткою краще заздалегідь. Врізати дверцята в уже змонтовані ворота не завжди є технічно можливим. Переобладнання несе за собою зайві матеріальні витрати.


З нами зручно працювати
#
Оперативний розрахунок вартості

Ви зможете прийняти зважене рішення, знаючи всі витрати

#
Точний замір - безкоштовно

Точність замірів робить терміни проектування і монтажу мінімальними

#
Якісний професійний монтаж

Над Вашим замовленням буде працювати команда досвідчених фахівців

#
Робота безпосередньо з виробником

Вам не доведеться переплачувати посередникам за обладнання

#
Довговічність і надійність

Наші конструкції справно працюють протягом 15 років і більше

#
Сертифікована якість

Якість продукції підтверджена сертифікатами виробника

… ДОВІРТЕСЯ ПРОФЕСІОНАЛАМ …
Хотите, перезвоним Вам
за 30 сек?