Основні правила вибору секційних гаражних воріт

Основні правила вибору секційних гаражних воріт - фото - акції від компанії ВСВ-Групп

До вибору секційних гаражних воріт необхідно підійти дуже відповідально: ад них залежить безпека не тільки вашого автомобіля, але і вдома, а також привабливість екстер’єру та комфортна температура усередині приміщення. Вивчаючи, як зробити ворота в гараж самому, пам’ятайте, що вони повинні прослужити вам не рік і не два, а щонайменше десятиліття. На які параметри варто звернути першорядну увагу, звернувшись до постачальника, і як вибрати надійну та зручну в експлуатації конструкцію, ми розповімо нижче.

Якому виробнику віддати перевагу

Людям, які ніколи в житті не стикалися з проблемою, як виготовляються автоматичні гаражні ворота, буде складно розібратися у переліку технічних даних та зрозуміти, яка конструкція краща. Саме тому радимо насамперед звернути увагу на наявність у виробника сертифікатів, що підтверджують відповідність продукції вимогам вітчизняних та європейських стандартів. Якщо такі документи є, значить, заявам про надійність та безпеку секційних воріт можна довіряти.

Бажано, щоб у виробника були сертифікати відповідності ГОСТ, а також знак РЄ (свідчить, що продукція безпечна для споживачів і не шкодить навколишньому середовищу). На користь компанії говоритиме і те, що її продукція відповідає європейським стандартам EN, які встановлюють вимоги до надійності секційних воріт.

Обов’язково перевірте, щоб сертифікати були дійсними на момент покупки. Найважливішими вимогами, що висуваються до секційних воріт, є наявність систем захисту від защемлення пальців та поломки пружини.

Наприклад, ворота компанії «Алютех» відповідають ГОСТам країн ЄС та СНД, EN 12604, EN 12453, EN 12424, EN 12425, EN 12426 та мають знак РЄ. Вони оснащуються захистом від:

 • Падіння полотна секційних воріт при виході з ладу пружини.
 • Зачепи та порізи.
 • Затискання пальців.
 • Неконтрольований рух полотна.

Ще одним важливим аспектом є репутація виробника та застосовувані технології та матеріали. Погодьтеся, одна річ – купувати продукцію у локального збирача, виготовлену «кустарними» методами, та інша – у відомої на всю Європу спеціалізованої компанії, яка зарекомендувала себе як новатора у сфері виробництва секційних воріт. Тільки остання зможе гарантувати надійність конструкцій та якісне гарантійне обслуговування. Порівняйте відгуки в Інтернеті, дізнайтеся, в яких країнах продукція реалізується. Тільки так вдасться зробити на 100% правильний вибір.

Технічні характеристики сендвіч-панелей

Ключовими вимогами до сендвіч-панел є стійкість до вітрових і механічних навантажень, жорсткість, хороша тепло-і звукоізоляція. Ці характеристики залежать переважно від товщини сталевого листа, з якого виготовлена ​​панель, та щільності її заповнення пінополіуретаном.

Справжнім еталоном для всіх, хто шукає відповіді на питання, як вибрати гаражні ворота, буде продукція компанії Alutech. Перерахуємо ключові параметри сендвіч-панелей, які дозволили їм завоювати статус одних із найкращих у Європі:

 • Товщина сендвіч-панелей – 45 мм.
 • Товщина сталевих листів – 0,4 мм, щільність заповнювача – 46–47 кг/м³. За рахунок цього вдається досягти високої жорсткості полотна та його стійкості до деформацій.
 • Коефіцієнт опору теплопередачі – 1,00 м ² ° С/Вт. Такими ж показниками має цегляна стіна завтовшки 0,6 м. Відповідно, покупцям не доведеться дбати про те, як утеплити ворота гаража, навіть якщо вони мешкають у північних регіонах країни.
 • Сталеві листи з лицьової та внутрішньої сторони скріплюються і зверху, і знизу. За рахунок цього утворюється замкнутий контур, а значить, панелі не розшаруються за сильного удару об землю або нагрівання на сонці.

Вимоги до елементів конструкції воріт

Відповідаючи на питання, як вибрати секційні ворота для гаража, фахівці звертають увагу на таку важливу характеристику, як герметичність. Від того, наскільки добре герметизовані стулки, залежить тепло- та звукоізоляція приміщення, його захист від пилу та атмосферних опадів. Саме тому потрібно ретельно вивчити якість та конструкцію ущільнювальних вставок перед покупкою.

Вони повинні виготовлятися з еластичного матеріалу і бути м’якими на дотик: у цьому випадку вони щільно прилягатимуть до стін і основи по всьому периметру воріт. Ущільнювачі з двома і більше пелюстками створять додатковий повітряний прошарок, який сприятиме кращій теплоізоляції. Зверніть увагу, які встановлюються роликові кронштейни. Всі, хто дізнавався, як зварити гаражні ворота, знають, якщо вони нерегульовані, то при натисканні на полотно зверху і знизу можуть утворюватися зазори.

Ворота «Алютех» оснащуються ущільнювачами, виготовленими із полімерного каучуку, із двома пелюстками. Завдяки регульованим роликовим кронштейнамполотно дуже міцно прилягає до отвору, навіть якщо стіни чи підлога мають значні нерівності.

Довговічність воріт залежить і від їхньої стійкості до корозії. Особливо цей аспект актуальний для жителів приморських чи великих міст, агресивна атмосфера яких дуже негативно впливає на металеві конструкції. Корозія не тільки руйнує секційні ворота, а й псує їх зовнішній вигляд, змушуючи власника гаража регулярно оновлювати лакофарбове покриття або навіть витрачати гроші на дорогий ремонт.

Перед тим як придбати та зібрати секційні ворота, потрібно з’ясувати, з якого матеріалу виготовлені петлі, кронштейни та інші елементи (зазвичай це або оцинкована, або нержавіюча сталь), яка товщина нанесеного зверху полімерного покриття та захисного шару цинкового сендвіч-панелей і направляючих.

Якщо говорити про продукцію компанії «Алютех», то однією з основних переваг є саме довговічність і збереження привабливого зовнішнього вигляду протягом багатьох років. Конструкції здатні витримати 750 годин «соляного туману», отже, прослужать навіть у прибережній зоні як мінімум 15 років. Досягти таких показників вдалося завдяки:

 • Виготовленим із нержавіючої сталі петлям та кронштейнам.
 • Двошарове полімерне покриття товщиною мінімум 25 мкм.
 • Поліуретанове покриття ПУР-ПА, що захищає полотно від подряпин, атмосферних опадів, агресивних впливів навколишнього середовища та хімікатів.
 • Покриття панелей із цинку товщиною 16 мкм.

Перед тим як вибрати секційні ворота, поцікавтеся у продавця, чи є можливість замовити додаткову антикорозійну обробку, якщо в гаражі підвищена вологість.

Визначаємося з кольором, структурою, автоматикою

В даний час на вітчизняному ринку представлений широкий асортимент сендвіч-панелей, тому не варто йти на компроміси і погоджуватися на перший запропонований постачальником варіант, навіть якщо він не вписується в екстер’єр вашого будинку. Підібравши відповідне забарвлення, структуру панелей, їх ширину, ви зможете придбати ворота, які будуть архітектурною окрасою будинку.

Щоб полегшити експлуатацію воріт, їх оснащують системами автоматичного керування. Погодьтеся, буде дуже зручно, якщо відкрити стулки можна буде за допомогою пульта дистанційного керування, не виходячи з машини. Уточніть у продавця можливість встановлення електроприводу, дізнайтеся, як відкрити автоматичні ворота без пульта або у разі вимкнення електрики.

Хороші виробники, наприклад компанія Alutech, пропонують покупцям широкий асортимент кольорів: 8 відтінків без доплати до ціни, будь-які з каталогу RAL – за дуже помірну плату. Великою популярністю користуються кольори, що імітують деревину.

Якісний монтаж – запорука безпеки та довговічності

Першим кроком монтажу буде підготовка отвору. Якщо ви цікавилися, як зробити ковані або секційні ворота своїми руками, знаєте, що поверхня стін, підлоги і стелі повинна бути рівною, всі тріщини необхідно заздалегідь закласти, а напливи штукатурки – видалити. Максимально допустимі відхилення по вертикалі або горизонталі – не більше ніж 1,5 мм на кожний метр. При нахилі більше 5 мм монтаж воріт буде неможливим. Потрібно також, щоб притолока та заплічники знаходилися на одному рівні.

Важлива порада, яку пропонують фахівці щодо того, як зварити ворота для гаража, стосується матеріалів виготовлення несучих будівельних конструкцій. Так, якщо будівля складена із силікатної або пустотілої цегли, пінобетону, газосилікатних блоків, то бажано використовувати для монтажу конструкції з металевого профілю, які б зміцнили отвір.

Приймаючи роботу майстрів, переконайтесь у відсутності механічних пошкоджень, огляньте, як приварені петлі на ворота, попросіть продемонструвати їхню роботу. Полотно має рухатися безшумно та плавно: будь-які ривки свідчать про дефекти конструкції або монтажу. Зверніть увагу на балансування: якщо відкрити ворота до середини, вони не повинні ні підніматися, ні опускатися. Перевірити герметичність конструкції можна, повністю закривши полотно та оглянувши їх із внутрішньої сторони приміщення при вимкненому світлі.

Міцність і безпека воріт також безпосередньо залежать від кріпильних елементів, що використовуються при монтажі. Подивившись, як правильно зварити ворота на фото, ви зможете об’єктивніше оцінити якість роботи спеціалістів. Зазначимо кілька ключових деталей:

 • Якщо стіни гаража виготовлені з бетону, цегли та інших схожих будівельних матеріалів, повинні використовуватися анкерні або нейлонові дюбелі з гвинтами.
 • Якщо стіни зведені з пустотілих матеріалів, потрібні пластмасові дюбелі з гвинтами.
 • Якщо ворота кріпляться до металевих конструкцій, то використовуються гвинти, що самонарізують.

Монтажники самостійно знімають із сендвіч-панелей захисну плівку та усувають будь-які виявлені в ході огляду недоліки. Серед документів, які ви маєте отримати, − інструкціяз експлуатації та паспорт з печаткою компанії, яка робила монтаж. Не забудьте звірити номер виробу в паспорті з цифрами на воротах.

Як доглядати за воротами

Важливо не тільки які ворота ви вибрали і чи якісно було проведено монтаж, але й дотримання правил експлуатації – лише в цьому випадку можна гарантувати, що конструкція дійсно прослужить багато років. Основними вимогами виробників є:

 • На шляху руху полотна не повинно бути перешкод.
 • Не можна залишати ворота надовго у відкритому або напіввідкритому положенні.
 • Періодично оглядайте та викликайте спеціалістів для сервісного обслуговування.
 • Довіряйте обслуговування та ремонт воріт тільки працівникам спеціалізованої організації або компанії, яка здійснювала монтаж.

Знайте, що ви можете укласти з компанією-постачальником договір сервісного обслуговування, який дозволить отримати гарантію та забезпечити безпроблемну експлуатацію воріт.


Хотите, перезвоним Вам
за 30 сек?

Оберіть тип продукції, оберіть параметри та ми зробимо точный розрахунок

Тип продукту:

На гаражные привода в Днепре

На роллеты в Днепре

На гаражные ворота в Днепре

На гаражні приводи в Одесі

На відкатні ворота в Одесі

На ролети в Одесі

На гаражні ворота в Одесі

На гаражні ворота у Харкові

На гаражні приводи у Харкові

На відкатні ворота у Харкові

На ролети у Харкові

На гаражні ворота

На ролети

На ролетні ворота

Маркізи

На розпашні ворота

На відкатні ворота

На промислові ворота

Двері для холодильної камери

Жорсткі маятникові двері

Гнучкі маятникові двері ПВХ

На гнучкі стрічкові ПВХ

Розрахунок вартості шлагбауму

На гаражні приводи

На розпашні приводи

Відкатні приводи

Фурнітура

Вартість палетних стелажів

На поличні стелажі

Вартість консольних стелажів