Підбираємо ПВХ завісу: 5 кроків до вибору ідеальної стрічки

Інше
Підбираємо ПВХ завісу: 5 кроків до вибору ідеальної стрічки - фото - акції від компанії ВСВ-Групп

Стрічкові завіси дозволяють створити в приміщенні комфортний температурний режим, знизити енерговитрати на опалення в холодні місяці і кондиціонування — у жаркі, а також забезпечити безпечні умови роботи для співробітників компанії і техніки. Щоб ПВХ завіси добре справлялися зі своїми завданнями і прослужили не один рік, потрібно відповідально поставитися до питання вибору. Пропоновані нами поради допоможуть підібрати ПВХ стрічки для будь-якого дверного отвору.

Крок перший. Яким буде діапазон температур в приміщенні?

Найширше на ринку представлені ПВХ стрічки двох типів:

  • стандартні, темно-синього кольору, грубі на дотик (їх можна використовувати при +60 – -15 ° С);
  • хладостойкой, бірюзового кольору, м’які на дотик (підходять для температур від +10 до -35 ° С).

Основна відмінність між даними різновидами полягає в різній концентрації пластифікаторів. Морозостійкі завіси в складі мають більш високий їх відсоток, за рахунок чого зберігають еластичність в умовах зимових температур.

Якщо ви вирішуєте, яку ПВХ завісу вибрати для низькотемпературної морозильної камери (-10 — -25 ° С), вам варто віддати перевагу хладостойкій стрічці. А для холодильних камер, внутрішніх і навіть зовнішніх дверних прорізів радимо купити стандартну завісу. Справа в тому, що морозостійка ПВХ завіса добре справляється з негативними температурами, але стає дуже вразливою при високих. Гранична температура, при якій її можна експлуатувати, — +10 ° С. Якщо вона піднімається вище, то стрічка стає занадто м’якою та гнучкою і легко рветься. Це пояснює, чому саме стандартні ПВХ завіси потрібно використовувати для зовнішніх дверних прорізів, які не захищені дверима або воротами і безпосередньо контактують з атмосферою. Нехай взимку при сильних морозах вони тверднуть, зате влітку не пошкоджуються, навіть якщо знаходяться на сонці.

Крок другий. Гладка або рифлена стрічка?

Рифлені ПВХ стрічки відрізняються від стандартних наявністю ребер жорсткості. Вони перешкоджають «прилипанню» стрічки до деталей техніки, як це буває зі звичайними завісами. Ребра зменшують площу стрічки, яка стикається з кузовом, в результаті знижується тертя. Ще одна перевага ребристих ПВХ завіс — довговічність: ребра приймають основне навантаження на себе, тому на поверхні стрічок утворюється менше подряпин і пошкоджень.

Рифлені ПВХ стрічки мають більш високу вартість, і їх установка не завжди доцільна. Так, якщо через дверний проріз в основному проходять люди, а навантажувачі заїжджають пару раз на добу, то гладка стрічка цілком впорається зі своїми завданнями. А ось при високій прохідності, особливо якщо через отвір їздить техніка, краще не економити і замовити стрічку з ребрами жорсткості.

Крок третій. Яку ПВХ завісу підібрати по ширині і товщині?

Ширина і товщина стрічки підбираються залежно від висоти отвору. Загальне правило таке: чим він вищий, тим ширше повинна бути стрічка. Якщо занадто вузькі смужки закривають високий отвір, то вони нещільно прилягають один до одного, в результаті ізоляційні характеристики залишають бажати кращого. А надто широкі стрічки у вузькому отворі тільки створюють труднощі для проходження персоналу та проїзду техніки.

Якщо отвір низький (до 2,3 м), рекомендується брати завісу 200 * 2 мм. Для отворів висотою до 4 м потрібна стрічка 300 * 2 мм або 300 * 3 мм. А ось для високих беремо тільки 400 * 3 мм.

Крок четвертий. Який перехлест повинен бути у стрічок?

Ступінь перекриття смуг багато в чому визначає ізоляційні характеристики ПВХ завіс. Різні варіанти перехлеста можливі завдяки особливій конструкції карниза. Зуби гребінки розташовуються з певною частотою, що і визначає ступінь перехлеста.

Для стрічок різної ширини передбачені свої варіанти перехлеста. Наприклад, найпопулярніші рішення для стрічки шириною 200 мм – 50%, 75% і 100%. Стрічка 300 мм зазвичай має відсоток перекриття 33%, 50%, 66% або 83%. Для самої широкої стрічки 400 мм роблять нахлест 37,5%, 50%, 75%.

Чим вище дверний отвір, тим більший повинен бути перехлест, щоб стрічка не розходилася знизу. Для отворів висотою до 2 м можна використовувати перехлест менше 50%. А ось якщо отвір вище, бажано вибирати хоча б 75%. Перехлест 33% використовують тільки у внутрішніх приміщеннях при відсутності протягів. На прорізи вище 3,5 м завжди монтують ПВХ завісу з нахлестом 66% і більше.

Якщо ви роздумуєте, яку ПВХ завісу краще вибрати для зовнішніх воріт, то підійде варіант з великим відсотком перехлеста, так як стрічка може розходитися через вітер. Потрібно також враховувати два важливі чинники: по-перше, ПВХ завіси з великим нахлестом складно відкривати. По-друге, ребристі стрічки краще прилягають один одному за рахунок більшої ваги, тому для них можна використовувати менший нахлест.

Крок п’ятий. Карниз з оцинкованої або нержавіючої сталі?

Гребінки і планки з «нержавійки» обов’язково потрібно вибрати для ПВХ завіс, які відокремлюють приміщення від вулиці. Також саме нержавіючу сталь використовують для прорізів морозильних камер і закладів громадського харчування. Оцинкована сталь істотно дешевше, тому якщо дверний проріз не піддається впливу підвищеної вологості та інших негативних впливів, краще вибрати для карниза цей матеріал.


Хотите, перезвоним Вам
за 30 сек?

Оберіть тип продукції, оберіть параметри та ми зробимо точный розрахунок

Тип продукту:

На гаражні приводи в Одесі

На відкатні ворота в Одесі

На ролети в Одесі

На гаражні ворота в Одесі

На гаражні ворота у Харкові

На гаражні приводи у Харкові

На відкатні ворота у Харкові

На ролети у Харкові

На гаражні ворота

На ролети

На ролетні ворота

Маркізи

На розпашні ворота

На відкатні ворота

На промислові ворота

Двері для холодильної камери

Жорсткі маятникові двері

Гнучкі маятникові двері ПВХ

На гнучкі стрічкові ПВХ

Розрахунок вартості шлагбауму

На гаражні приводи

На розпашні приводи

Відкатні приводи

Фурнітура

Вартість палетних стелажів

На поличні стелажі

Вартість консольних стелажів