Покрокова інструкція встановлення відкатних воріт своїми руками

Покрокова інструкція встановлення відкатних воріт своїми руками - фото - акції від компанії ВСВ-Групп

Сьогодні ворота відкотів витісняють розпашні завдяки значному зниженню вартості необхідних комплектуючих для монтажу.

Звичайно, за ціною розпашні ворота дешевші, але відкривати їх складніше, адже стулки займають простір усередині або зовні двору, особливо гостро це можна відчути взимку, коли багато снігу. Тому зсувні конструкції виграють за зручністю використання.

Якщо ваш вибір все ж таки впав на відкатні в’їзні ворота, то завдяки монтажу конструкції своїми руками, можна зменшити витрати і таким чином вартість буде на рівні з розстібними. До того ж, відкатний привід для автоматизації обійдеться вам у рази дешевше.

Самостійно провести монтаж нелегко, але якщо вивчити покрокову інструкцію, розібратися з технічними характеристиками та ознайомитися з порадами професіоналів, то це не важко. Для виконання робіт вам буде потрібний готовий комплект фурнітури, в який входять:

 • напрямна шина;
 • дві опори роликові;
 • опорний та підтримуючий ролики;
 • уловлювач;
 • кришка;
 • кронштейн на 2 ролики.

Радимо ретельно підбирати комплектуючі для воріт, дотримуючись всіх нормативних навантажень, щоб уникнути провисання воріт у майбутньому.

Залежно від розміру та ваги конструкції підбираються маленькі, середні чи великі комплекти.

Тепер коли ми розібралися із складовими нашої конструкції, давайте по порядку розглянемо основні моменти самостійного монтажу, а саме етапи, які потрібно обов’язково виконати.

Послідовність етапів встановлення відкатних воріт

Як говорилося вище, встановлення відкатної конструкції проводиться у кілька етапів:

 1. Підготовка фундаменту та опорних стовпів.
 2. Виготовлення закладного елемента.
 3. Кріплення роликового пристрою.
 4. Монтаж каркасу конструкції.
 5. Фіксування фурнітури для регулювання ходу полотна.

Технологія виготовлення фундаменту

Спершу потрібно визначити з якого боку відкриватимуться майбутні ворота. Закладати бетонну основу потрібно з внутрішньої сторони, збоку від проїзду. Якщо відкат воріт у вас праворуч, фундамент теж робимо праворуч від проїзду.

Під час розрахунку розмірів фундаменту треба дотримуватись певних параметрів. Довжина бетонної основи за прийнятими стандартами дорівнює половині ширини проїзду. У середньому ширина основи близько 40-50 див, а глибина від 0.7-1 м.

Тепер, коли у нас визначені основні мірки, можна уздовж паркану копати траншею для бетонної основи фундаменту.

Важливий момент на цій стадії, якщо стовпи вашого паркану не можуть бути використані для встановлення воріт, потрібно передбачити закладку стовпів опори до яких надалі будуть кріпитися деякі елементи фурнітури.

Основні стадії підготовки бетонного укріплення

Коли буде готова основа для затоки фундаменту, потрібно подбати про його зміцнення. Для цього робимо заставний елемент – конструкцію з опорної балки із привареною до неї арматурою.

Для здійснення цих робіт придбайте швелер заввишки 18-20 см та арматуру діаметром 12-15 мм (при необхідності можна замінити на прості куточки). Пруття арматури кріпимо на каркас в області поперечних з’єднань.

Коли каркас повністю готовий, можна розміщувати його в траншею арматурою вниз так, щоб швелер своїм боком прилягав до опорного стовпа і був горизонтально розташований в напрямку руху стулки. На цьому етапі важливо все перевіряти будівельним рівнем, щоб конструкція стояла рівно і поздовжня вісь швелера йшла паралельно лінії забору, це допоможе уникнути перекосу ворітної системи надалі.

Якщо плануєте ставити привід для автоматичного керування, то на цьому етапі потрібно прокласти дроти, попередньо заховані в трубки гофровані.

Для подальшого заливання фундаменту використовуємо бетонний розчин із цементу, щебеню та піску. Бетонувати слід так, щоб верхня поверхня заставного елемента залишалася відкритою. Готовому фундаменту потрібно дати час відстоятися тиждень, щоб він застиг і набрав потрібну міцність. Після цього можна братися до монтажу комірної системи.

Установка опорних роликів та полотна

Протягніть шнур по довжині всього отвору, щоб позначити майбутню лінію руху каркаса воріт, по якій потім вирівнюватимемо положення направляючої шини. Натягувати його потрібно на висоті 20 см від поверхні дороги та відстані 3 см від стовпа опори.

На швелери фундаменту, який ми заливали раніше, встановлюємо роликові опори. Пам’ятайте, що кінцевий ролик розміром приблизно 15 см, тому ближню до отвору відсуваємо, враховуючи цю відстань в 15 см, а роликову опору, яка далі від отвору встановлюємо так, щоб вона при закриванні воріт не вибивала кришку з тильного боку напрямної балки.

Розмістіть опори у зазначених місцях. На них встановіть каркас воріт так, щоб ці ролики торкалися натягнутого раніше шнура і були паралельні йому.

Якщо конструкція стала рівною, то можна переходити до зміцнення роликових опор. Це можна зробити 2 способами: приварити їх зварюванням до швелера або закріпити болтами.

Далі у верхній частині конструкції на опорному стовпі встановлюємо ролик, що підтримує (кронштейн з 2 циліндрами), який зупиняє полотно, якщо воно почне з’їжджати з направляючої або коливатися від поривів вітру. Для цього фіксуємо кронштейн на опорному стовпі так, щоб його ролики торкалися верхнього краю каркаса. Якщо полотно рівно заїжджає, можна все закріпити болтами або приварити.

На передній частині балки зафіксуйте болтами кінцевий ролик, на задній частині – кришку.

Кінцевий ролик необхідний, щоб заїжджати на нижній уловлювач, прикріплений на опорному стовпі, щоб знизити навантаження з роликових опор. Кришка на тильній стороні необхідна, щоб запобігти попаданню снігу та бруду всередину направляючої шини.

Кріпимо уловлювачі до опорного стовпа. Основна функція нижнього уловлювача – частково зняти навантаження з роликових опор, коли ворота закриті; верхній уловлювач – утримувати від розгойдування зачинені ворота. Для визначення положення нижнього уловлювача потрібно з’єднати його з кінцевим роликом, коли ворота закриті. Верхній уловлювач мають так, щоб його скоби торкалися захисних куточків, коли ворота в закритому положенні.

На цьому монтаж можна вважати закінченим. Залишиться лише зашити ворота облицювальним матеріалом та пофарбувати.

Як ви помітили, установка не складна, але розрахована на повне дотримання інструкції та наявність певних інструментів, тому рекомендуємо довірити професіоналам VSV-Group. Ми здійснюємо доставку та монтаж ворітних систем по Києву та іншим містам України.


Хотите, перезвоним Вам
за 30 сек?

Оберіть тип продукції, оберіть параметри та ми зробимо точный розрахунок

Тип продукту:

На гаражні приводи в Одесі

На відкатні ворота в Одесі

На ролети в Одесі

На гаражні ворота в Одесі

На гаражні ворота у Харкові

На гаражні приводи у Харкові

На відкатні ворота у Харкові

На ролети у Харкові

На гаражні ворота

На ролети

На ролетні ворота

Маркізи

На розпашні ворота

На відкатні ворота

На промислові ворота

Двері для холодильної камери

Жорсткі маятникові двері

Гнучкі маятникові двері ПВХ

На гнучкі стрічкові ПВХ

Розрахунок вартості шлагбауму

На гаражні приводи

На розпашні приводи

Відкатні приводи

Фурнітура

Вартість палетних стелажів

На поличні стелажі

Вартість консольних стелажів