Ролети, рольставні, жалюзі – загальні риси і відмінності

Ролети, рольставні, жалюзі – загальні риси і відмінності - фото - акції від компанії ВСВ-Групп

На ринку сонцезахисних віконних систем сьогодні представлений широкий вибір конструкцій, покликаних не тільки захистити від палючого літнього сонця або сторонніх поглядів, але і від більш серйозних небезпек: наприклад, від злому або вандалізму. В якості таких комплексних віконних систем заслужене визнання отримали ролети (комерційна назва – «рольставні»), що представляють собою різновид жалюзі, ламелі яких змотуються в рулон.

Поняття «ролети» ширше, ніж «рольставні» – останній термін використовується виключно для віконних систем, в той час як перший охоплює також ролети для дверей, воріт або дахів. Окремим випадком рольставен є ролетні решітки – конструкції з перфорованими ламелями, що володіють більш високими естетичними якостями.

У чому різниця між ролетами і класичними жалюзі?

Основна відмінність – конструктивне: ламелі роллетного полотна при складанні намотуються на вал, що знаходиться в захисному коробі. У той час, як традиційні жалюзі складаються «стопкою».

Ще одна важлива відмінність – функціональне. Ролети відрізняються більш щільним приляганням ламелей, завдяки чому вони надійно захищають вікна і дверні прорізи від пилу. Власне, ролети були створені як вирішення проблеми захисту вікон від поганих погодних умов, ураганних вітрів, піщаних бур.

Як виявилося, від несанкціонованих проникнень зовнішні ролети захищають не менш ефективно: особливо, моделі з ламелями з еструдірованного металевого профілю. У цьому сенсі вони перевершують віконні решітки, оскільки захищають будинок і від звичайного вандалізму (обладнане ролетами вікно можна розбити каменем). Крім того, на відміну від грат, їх можна опускати і піднімати.

Перевага жалюзі – хороша вентилируемость. Але ролетні системи з щільно прилеглими ламелями краще захищають від пилу, вуличного шуму, а також зберігають мікроклімат приміщення. Тому вибір між цими двома типами сонцезахисних віконних конструкцій можна зробити, розставивши пріоритети. У деяких ситуаціях без ролет просто не обійтися (якщо приміщення використовується в комерційних цілях, і захисні функції стоять на першому місці).

Ролети більш затребувані на нижніх поверхах будівель, оскільки тут існує певний ризик банального вандалізму. На високих поверхах можна обійтися внутрішніми або фасадними жалюзі.

Переваги рольставней: чому їм немає рівних по функціональності

Сфера використання ролет постійно розширюється – це обумовлено витонченістю технічного рішення, універсальністю дизайну і широкою функціональністю.

Переваги ролетних систем:

  • відмінно виконують завдання контролю за надходженням сонячного світла;
  • завдяки своїм характеристикам (щільне прилягання ламелей, додаткова теплоізоляція) допомагають зберегти мікроклімат приміщення, забезпечуючи істотну економію витрат на його кондиціонування або опалення;
  • служать захистом від зломів, навмисного вандалізму, випадкового механічного пошкодження стекол і віконних систем;
  • відрізняються простотою обслуговування і догляду;
  • захищають приватність житла, служачи перешкодою для сторонніх поглядів і шуму вулиці;
  • мають значний терміном корисної експлуатації: не бояться кліматичних впливів і механічних навантажень;
  • відрізняються зручністю використання.

Ролетні системи абсолютно безпечні і легко відкриваються зсередини, не перешкоджаючи евакуації в разі необхідності.

Конструкція ролет відрізняється розташуванням короба з валом, який може бути вгорі або внизу прорізу. Крім того, виділяють симетричні (прямокутні) рольставні і асиметричні, використовувані для захисту аркових, трикутних і трапецієподібних вікон.

Похилі ролети встановлюють на засклених дахах, а також на дахах зимових садів.

Рулонні ворота, що відрізняються більш широкими і міцними ламелями, часто застосовують для захисту гаражів, встановлюють на складах і в торгово-розважальних центрах.

Зручність ролетних систем – основна причина їх «експансії»: їх нерідко встановлюють в якості офісних перегородок, а також використовують для зонування житлових приміщень.


Хотите, перезвоним Вам
за 30 сек?

Оберіть тип продукції, оберіть параметри та ми зробимо точный розрахунок

Тип продукту:

На гаражні приводи в Одесі

На відкатні ворота в Одесі

На ролети в Одесі

На гаражні ворота в Одесі

На гаражні ворота у Харкові

На гаражні приводи у Харкові

На відкатні ворота у Харкові

На ролети у Харкові

На гаражні ворота

На ролети

На ролетні ворота

Маркізи

На розпашні ворота

На відкатні ворота

На промислові ворота

Двері для холодильної камери

Жорсткі маятникові двері

Гнучкі маятникові двері ПВХ

На гнучкі стрічкові ПВХ

Розрахунок вартості шлагбауму

На гаражні приводи

На розпашні приводи

Відкатні приводи

Фурнітура

Вартість палетних стелажів

На поличні стелажі

Вартість консольних стелажів