Рольставні: переваги захисних ролет (жалюзі) для приватного будинку або квартири

Рольставні: переваги захисних ролет (жалюзі) для приватного будинку або квартири - фото - акції від компанії ВСВ-Групп

Більшість людей досі вважають, що металеві жалюзі на вікна доречно використовувати тільки в магазинах, офісних центрах, банках. Однак дизайнери та будівельники все частіше пропонують саме такий варіант захисту приміщень від проникнення та сторонніх поглядів. У чому особливості подібних конструкцій і чому власники приватних будинків і навіть квартир охоче вибирають їх замість ґрат і віконниць? Постараємося дати розгорнуті відповіді у нашій статті.

Що є ролетами для вікон?

Рольставні (захисні ролети) складаються з полотна, складеного з горизонтально розташованих і послідовно з’єднаних між собою ламелей, яке рухається вертикальними напрямними і ховається в захисному коробі. Останній може бути встановлений над віконним отвором або вмонтований безпосередньо в стіну (прихований монтаж). У рух полотно наводиться за рахунок ручного чи електричного приводу. У нижньому положенні захисні ролети фіксуються замком.

Виготовлені рольставні можуть бути із пластику, алюмінію або сталі. Перший варіант найдешевший, однак і недовговічний. Пластикові ролети не можуть похвалитися надійним захистом приміщення від проникнення, тому що легко ламаються і швидко деформуються при регулярному використанні, та й прослужать такі вироби зовсім недовго. Алюміній, навпаки, відрізняється добрими експлуатаційними характеристиками: він довговічний, стійкий до корозії, міцний і легкий. Сталеві ролети – найдорожчі. Вони забезпечують найбільш надійний захист приміщень, проте мають велику вагу, тому не завжди можуть бути встановлені.

Що вибрати — ролети, розстібні віконниці чи грати?

Саме ці три варіанти захисних конструкцій для вікон користуються найбільшою популярністю. Давайте проаналізуємо, які переваги та недоліки є у кожного з них.

1. Орні віконниці. Вони зазвичай виготовляються зі сталі. Для того, щоб вироби виглядали більш естетично, їх можуть оббивати деревом.

  • Переваги: надійність та простота використання. Це один із найкращих варіантів для будинку чи дачі, де сім’я проводить лише літні місяці. Орні віконниці дуже міцні, тому відкрити їх зовні навряд чи вдасться.
  • Недоліки: велика вага (тому віконниці підійдуть далеко не кожній будівлі), своєрідний зовнішній вигляд (навіть моделі, обшиті деревом, найчастіше буває складно вписати в екстер’єр будівлі), неможливість встановлення на великі віконні отвори.

2. Рольставні.

  • Переваги: ​​виробники пропонують великий вибір кольорів, тому вдасться підібрати рішення, яке буде справжньою окрасою інтер’єру. Ролети зручні в експлуатації, забезпечують хорошу тепло- та звукоізоляцію, захищають від небажаних поглядів, проникнення, сонця. Їх можна легко монтувати на будь-якому етапі будівництва, вони підходять під будь-який тип вікон, у тому числі і мансардні, в дерев’яних будинках.
  • Недоліки: за наявності спеціальних інструментів та запасу часу грабіжники зможуть проникнути до приміщення.

3. Віконні грати.

  • Переваги: ​​найнадійніший захист від вторгнень.
  • Недоліки: поганий вигляд із вікна, що не захищають від сонячних променів.

Що варто знати про рольставні

Зупинимося докладніше на деяких перевагах захисних ролет. Їх покупка буде доцільною з економічного погляду: завдяки установці рольставен вдасться заощадити на опаленні приміщень взимку та кондиціонуванні — влітку. Відомо, що втрати втрати через вікна — найістотніші. За рахунок закритих ролет вдасться знизити втрати тепла взимку на 20-30%, а якщо сумарна площа скління велика — до 40%. Якщо вас зацікавила можливість такої економії, виберіть ламелі з монолітним шаром пінополіуретану: вони створюватимуть повітряну подушку без «містків холоду». Обов’язково оціните ви й ефект влітку: завдяки опущеним ролетам температура в приміщенні, розташованому на сонячному боці, знизиться на 3-5 °C.

Ролети виграють у віконниць і решіток і у зручності управління та регулювання. Покупці мають можливість замовити системи з ручним або автоматичним механізмом управління. Розумну автоматику можна зв’язати з датчиками освітленості, температури, таймером, встановивши, наприклад, режим, коли ролети піднімаються зі сходом сонця та опускаються при настанні сутінків. Представлені на ринку та моделі з функцією «перегляд», коли ламелі можуть бути зафіксовані в положенні перпендикулярно до скла, як жалюзі. Таким чином вдасться ще ефективніше регулювати освітленість у приміщенні.

Не позбавлені ролети та недоліків. Головний із них — можливість виходу з ладу приводу. Щоправда, відзначимо, що відремонтувати чи замінити механізм буде нескладно. Крім того, є низка порад, які допоможуть збільшити термін його служби:

  1. Перед тим, як піднімати захисні ролети, перевірте, чи замкнені замки.
  2. Рольставні з механічним приводом піднімайте повільно, без ривків.
  3. Не забувайте очищати ролети від криги в холодні місяці. При цьому працюйте максимально акуратно, щоб не пошкодити полотно та напрямні шини.

Хотите, перезвоним Вам
за 30 сек?

Оберіть тип продукції, оберіть параметри та ми зробимо точный розрахунок

Тип продукту:

На гаражні приводи в Одесі

На відкатні ворота в Одесі

На ролети в Одесі

На гаражні ворота в Одесі

На гаражні ворота у Харкові

На гаражні приводи у Харкові

На відкатні ворота у Харкові

На ролети у Харкові

На гаражні ворота

На ролети

На ролетні ворота

Маркізи

На розпашні ворота

На відкатні ворота

На промислові ворота

Двері для холодильної камери

Жорсткі маятникові двері

Гнучкі маятникові двері ПВХ

На гнучкі стрічкові ПВХ

Розрахунок вартості шлагбауму

На гаражні приводи

На розпашні приводи

Відкатні приводи

Фурнітура

Вартість палетних стелажів

На поличні стелажі

Вартість консольних стелажів