Рулонні штори або тканинні ролети: установка своїми руками

Рулонні штори або тканинні ролети: установка своїми руками - фото - акції від компанії ВСВ-Групп

Рулонні штори, що стали відмінною альтернативою портьєрам і жалюзі, поєднують у собі привабливість перших і практичність других. Вони являють собою полотно тканини, що намотується на розташований зверху рами вал. Існує кілька способів монтажу рулонних штор:

  • на стіні над віконним отвором;
  • безпосередньо на стулці;
  • на стелі;
  • похило (наприклад, коли потрібно встановити захист від сонця на мансарді).

Існує й кілька способів керування рулонними шторами: так, покупці можуть вибрати один із механізмів — ланцюжковий, касетний, пружинний, або встановити автоматику, завдяки якій відкривати та закривати їх можна буде, натиснувши лише одну кнопку.

Які переваги мають рулонні штори?

Однією з важливих переваг подібних систем є надійний захист від вигоряння: використовується особливе просочення, що рятує і самі штори, і меблі та килими в кімнаті. Також полотно, що виготовляється з бавовни, льону або поліестеру, має антистатичні та пиловідштовхувальні властивості, тому дуже практично і довговічне. Очистити поверхню можна за допомогою пилососа або щітки, а плями видалити звичайним мильним розчином. Рулонні штори підходять для встановлення в будь-яких приміщеннях, від вітальні та кухні до спальні. Серед переваг також варто відзначити екологічність та різноманітність дизайнів: доступні практично будь-які забарвлення, візерунки, фактури.

Як правильно підібрати розміри рулонних штор?

На замовлення можна виготовити рулонні штори будь-яких типорозмірів. Стандартні вироби зазвичай мають такі параметри:

  • мінімальна ширина – 40 см для касетного механізму та 50 см – для ланцюжкового;
  • максимальна ширина – 250 см;
  • висота – 165-185 см в залежності від ширини полотна.

Щоб придбати виріб, який точно підійде під віконну раму, потрібно правильно зняти розміри. Залежно від того, який спосіб встановлення рулонних штор ви оберете, процес буде відрізнятися.

1. Штори – усередині віконного отвору, втопленого вглиб стіни.

У цьому випадку необхідно виміряти ширину і висоту віконного отвору. Відібравши по 2 см з кожної сторони (тобто 4 від ширини і 2 – від висоти), ви отримаєте відповідні характеристики полотна. Пам’ятайте, що між шторою та стулкою вікна має залишатися вільне місце, щоб вікно можна було відкрити, коли полотно зібране.

2. Штори – поза віконним отвором, потопленим углиб стіни.

Таке положення рулонних штор дозволяє ефективніше затіняти кімнату. Вимірявши ширину та висоту віконного отвору, додайте до цих значень по 10 см. Перш ніж здійснювати монтаж штор, перевірте, чи можна відчинити вікно при піднятому полотні.

3. Штори – на стулці.

У цьому випадку сонцезахисна система кріпитиметься прямо на стулку вікна і відкриватиметься разом з нею. Ширина полотна має бути на 3 см більше, ніж у скла (по 1,5 см ліворуч і праворуч), висота – збігатися з висотою скла. Зверніть увагу, що штору потрібно розташувати впритул до стулки, щоб вона не перешкоджала повороту ручки.

4. Штори – поза віконним отвором, при цьому вікно знаходиться в одній площині зі стіною.

Оскільки ручка такої віконної конструкції виступає за межі площини стіни, для монтажу штор доведеться використовувати кронштейни, щоб шторка була розташована на деякій відстані від рами. Ширину бажано зробити на 20 см більше, ніж біля вікна (додати по 10 см з кожного боку), а висоту – на 10 см більше.

Закріплення та встановлення штор

Існує два способи закріпити штори:

  • На стіну (найчастіше в цьому випадку використовуються кронштейни).
  • На стелю чи стулку.

Щоб здійснити монтаж рулонних штор, можуть застосовуватись дюбелі, шурупи, кронштейни. Перед тим, як монтувати кріплення, важливо переконатися, що коробка з валом встановлена ​​досить високо, щоб штори у складеному положенні не заважали відкриватися вікну. Також необхідно перевірити, щоб ручки, горщики, рамки з фотографіями та інші предмети на підвіконні не перешкоджали підйому та опусканню полотна.

Відступивши рівні проміжки від обох країв вікна, знаходимо місце для першого кріплення. Далі свердлимо стіну дрилем, вставляємо в отвір дюбель, закріплюємо кріплення саморізами. Перш ніж монтувати другий дюбель, за допомогою рівня перевіряємо, щоб він знаходився на одній лінії з першою, паралельною підлогою та стелі. Після того, як всі кріплення встановлені, підвішуємо штору. Тепер кімната захищена від яскравих сонячних променів!

Також завжди можете викликати замірника або безкоштовний дзвінок і ми Вам передзвонимо.


Хотите, перезвоним Вам
за 30 сек?

Оберіть тип продукції, оберіть параметри та ми зробимо точный розрахунок

Тип продукту:

На гаражні приводи в Одесі

На відкатні ворота в Одесі

На ролети в Одесі

На гаражні ворота в Одесі

На гаражні ворота у Харкові

На гаражні приводи у Харкові

На відкатні ворота у Харкові

На ролети у Харкові

На гаражні ворота

На ролети

На ролетні ворота

Маркізи

На розпашні ворота

На відкатні ворота

На промислові ворота

Двері для холодильної камери

Жорсткі маятникові двері

Гнучкі маятникові двері ПВХ

На гнучкі стрічкові ПВХ

Розрахунок вартості шлагбауму

На гаражні приводи

На розпашні приводи

Відкатні приводи

Фурнітура

Вартість палетних стелажів

На поличні стелажі

Вартість консольних стелажів