Складські консольні стелажі

Інше
Складські консольні стелажі - фото - акції від компанії ВСВ-Групп

В облаштуванні складських приміщень використовується безліч стелажних конструкцій, але консольні стелажі мають кілька відмінних особливостей, що заслуговують на особливу увагу. Роль несучих опор у цій конструкції виконують консолі. В інших типах стелажів у цій якості використовуються стійки. Консольні стелажі зручні для зберігання виробів великих габаритів, що укладаються по одному екземпляру. Також цей тип конструкції підійде для зберігання вантажів з різними технічними характеристиками, наприклад, важкі довгомірні труби із сталі разом легкими, компактними дерев’яними панелями або куточками із пластмаси.

Проста конструкція цього складського обладнання є аналогом звичних глибинних стелажів, але величина консолей тут помітно більша. Це обладнання однаково ефективне на складах і, наприклад, у торгових залах, де доводиться виставляти килими, лінолеуми та інші великі рулонні покриття.

Конструкція складена з:

  • кілька вертикальних стійок;
  • несучі горизонтальні консолі;
  • системи розкосів.

Якщо стелаж односторонній, розкоси розташовані лише з одного боку. У двосторонніх моделях вони встановлюються з обох боків. Двосторонній стелаж більш стійкий, так як момент сили, що діє, в односторонній моделі не компенсується і її навантажувальні характеристики дещо нижче.

Незвичайний проект конструкції дозволяє встановлювати кріплення не лише у традиційному горизонтальному напрямку, але й під невеликим кутом щодо вертикальних стійок. Відстань між стійками дуже впливає на міцність всієї конструкції, а виконання консолі залежить від маси вантажу, призначеного для зберігання. Гнутий профіль із металу застосовується при середніх навантаженнях, а гарячекатаний – для зберігання вантажу великої маси. У виробництві стійок використовується складовий прямокутний або двотавровий профіль. Другий варіант коштує значно дешевше.

Особливості конструкції консольного стелажа

Консолі кріпляться до стійк за допомогою роз’ємних або нероз’ємних з’єднань. Нероз’ємні з’єднання не дозволяють змінювати конструкцію стелажу надалі. Для деяких складів та магазинів цей варіант не підійде, якщо габарити вантажів, що призначені для зберігання, регулярно змінюються. Варіант з роз’ємними з’єднаннями практичніший і вигідніший. У свою чергу, роз’ємні з’єднання мають кілька варіацій: використовуються шпони, зачепи або болти. Зробити вибір на користь зачепів рекомендується в тому випадку, коли доводиться зберігати важкі вантажі, а перфоровані стійки стелажів. З’єднання на зачепах поступаються в характеристиках навантаження конкурентам, але відстань між консолями в конструкції з ними встановити значно легше. Оперативне підстроювання необхідне, якщо габарити виробів постійно змінюються. Безпосередньо під навантаженням міцність зачепів гарантовано зросте.

Якщо вантаж не має жорсткого корпусу, а згинається по довжині, поперек консолей необхідно вмонтовувати швелер. Зміна конструкції дозволить оптимально розподілити навантаження на всі консолі стелажу, що є. Відмова від установки швелера приведе деформації середньої консолі під тиском від вантажу, що згинається. Згодом деформується загалом увесь стелаж.

Стійки з’єднані один з одним за допомогою болтів стандартного типу з метричним різьбленням. Щоб прикріпити підп’ятники до підлоги з бетону, потрібно скористатися клиновими анкерними болтами. Щоб покращити показник жорсткості конструкції, рекомендується поєднувати стійки діагональними стяжками. Такі розкоси забезпечують монтаж стелажів у лінію будь-якої величини і кількість секцій, яка була оптимальна для зберігання вантажів різної маси і габаритів. Якщо підлога нерівна, цей недолік усувається за рахунок використання металевих пластин різної товщини.

Нерідко потрібне фарбування консолей у червоний, оранжевий, жовтий та інші кольори. Це необхідно для забезпечення безпеки в процесі експлуатації цих конструкцій. Часто консольні стелажі застосовуються для зберігання вантажів на відкритому повітрі з огляду на технічні характеристики останніх. Небезпека поразки металевого устаткування корозією у умовах зростає, у кріпленні використовуються оцинковані деталі.

Зберігання деталей різної форми на консолях

На стелажах даного типу ефективно можна розмістити габаритні матеріали в рулонах, наприклад, лінолеуми та килими. Бічні стійки оснащені гаками та валами, на які намотуються рулони, їх мимовільне розмотування, при цьому виключається.


Хотите, перезвоним Вам
за 30 сек?

Оберіть тип продукції, оберіть параметри та ми зробимо точный розрахунок

Тип продукту:

На гаражные ворота в Днепре

На гаражні приводи в Одесі

На відкатні ворота в Одесі

На ролети в Одесі

На гаражні ворота в Одесі

На гаражні ворота у Харкові

На гаражні приводи у Харкові

На відкатні ворота у Харкові

На ролети у Харкові

На гаражні ворота

На ролети

На ролетні ворота

Маркізи

На розпашні ворота

На відкатні ворота

На промислові ворота

Двері для холодильної камери

Жорсткі маятникові двері

Гнучкі маятникові двері ПВХ

На гнучкі стрічкові ПВХ

Розрахунок вартості шлагбауму

На гаражні приводи

На розпашні приводи

Відкатні приводи

Фурнітура

Вартість палетних стелажів

На поличні стелажі

Вартість консольних стелажів