Утеплюємо гаражні ворота: як подбати про машину взимку

Утеплюємо гаражні ворота: як подбати про машину взимку - фото - акції від компанії ВСВ-Групп

Суворий клімат України змушує кожного автовласника із занепокоєнням чекати зимового сезону: адже щоб машина справно працювала, потрібно буде підібрати для неї сухе та тепле місце. Ідеальним “будинком” стане утеплений гараж. Давайте розглянемо, які фактори потрібно врахувати, щоб автомобіль комфортно почував себе в зимовий час.

Які бувають ворота і що потрібно врахувати при їх виборі?

Якщо ви ще не придбали гаражні ворота від ВСВ-Груп, дамо кілька порад щодо того, як вибрати найбільш практичні та довговічні.

Залежно від конструкції виділяють такі різновиди воріт:

  • розпашні ворота: найпростіші конструктивно та недорогі рішення — дві стулки, що відкриваються в різні боки;
  • відкатні ворота: трохи нагадують за принципом роботи дверцята шафи-купе — полотно повністю відсувається убік, звільняючи проїзд;
  • в’їзна брама: захищає територію від несанкціонованого доступу, сюди входять як розстібні, так і відкатні;
  • секційні ворота: полотно воріт складається з секцій, що складаються зверху дверного отвору на зразок гармошки;
  • ролетні ворота: полотно намотується на вал, прихований у компактному коробі.

При виборі обов’язково зверніть увагу, щоб ворота не зменшували дверний отвір. Уявіть собі у подробицях, як ви заїжджатимете і виїжджатимете, чи зручно буде користуватися воротами, чи сильно вони зменшать простір перед гаражем. Дізнайтеся, наскільки міцний матеріал, з якого виготовлено полотно, чи надійний механізм відкриття/закриття пропонується. Оцініть якість лакофарбового покриття: саме воно захищає конструкцію від корозії.

Якщо ви побоюєтеся за збереження автомобіля, виберіть ворота з підвищеним захистом від злому. На такі будуть встановлені надійні замки та броньовані вставки. Двері повинні захищати від атмосферних впливів. Якщо помітили протяг чи поверхню воріт постійно мокра, їх доведеться відреставрувати чи замінити.

При виборі гаражних воріт ключовими факторами повинні стати:

  • надійність захисту від злому;
  • теплоізоляція;
  • вологостійкість, захист від атмосферних опадів;
  • міцність та зносостійкість матеріалів;
  • звукоізоляційні характеристики (якщо гараж розташований на першому поверсі житлового будинку).

Готуй гараж з літа: як утеплити ворота

Ворота є основним джерелом втрат, тому головне завдання автомобіліста при підготовці до зимового сезону – утеплити їх. Потрібно пам’ятати, що якщо автомобіль перебуватиме в приміщенні з високою вологістю, неминуче утворення іржі та пошкодження кузова та деталей, що може призвести до дорогого ремонту. Хороша новина — роботи з утеплення дуже прості, тому з ними впорається навіть непрофесіонал, та й вартість утеплення не вдарить по гаманцю.

Перше, що потрібно подбати власнику гаража, — передбачити двері в гараж. Це може бути хвіртка у воротах або окремий вхід. Головне, щоб у зимовий час не довелося часто повністю розкривати прохід – адже інакше приміщення наповнюватиметься вологим холодним повітрям, і про збереження комфортного мікроклімату можна буде тільки мріяти.

Далі визначається з видом утеплювача. Кожен має різні теплоізоляційні властивості, довговічність, метод монтажу. Найпопулярнішими варіантами є пінопласт, мінеральна вата та поліуретан.

Пінопластовий утеплювач. Це один із найекономічніших і найпростіших варіантів. Пінопластові листи дуже просто монтувати: досить дюбелів. Перевага такого утеплювача і в тому, що він стійкий до цвілі, грибків та підвищеної вологості. Деякі можуть згадати про пожежну безпеку, однак зазначимо, що сьогодні для виробництва листів використовується антипірен, який самозагасає.

Мінеральна вата. Це волокнистий утеплювач, який виготовляють шляхом переробки базальтових гірських порід, скла, доменного шлаку. Матеріал продається у вигляді рулонів чи плит. Мінеральну вату цінують за дуже низьку теплопровідність та негорючість. Головний мінус утеплювача – висока гігроскопічність: щоб забезпечити хороші умови для машини, доведеться продумати додатковий захист від вологи. Можна використовувати спеціальну плівку чи фольгу.

Пінополіуретан. Це найякісніший і найзручніший утеплювач. По-перше, його дуже легко наносити на будь-яку поверхню, по-друге, завдяки відмінним експлуатаційним властивостям він забезпечує надійний захист приміщення від холоду та вологи. Наноситься пінополіуретан за допомогою розпилення: піна заповнює всі ніші, тріщини, стики, що ще більше підвищує теплоізоляцію. Термін служби такого утеплювача – понад 70 років. Можливо, ви читали про негативний вплив поліуретану на здоров’я, але це лише чутки: жодне з досліджень не виявило жодного згубного впливу на людину. Фактично, єдиним недоліком утеплювача можна назвати високу ціну, але численні переваги роблять пінополіуретан об’єктивно найкращим вибором.

Утеплюємо гаражні ворота: як подбати про машину взимку

Саме процес утеплення воріт дуже простий. Спочатку до внутрішньої сторони кріпляться панелі з дерева: за рахунок низької теплопровідності воно добре зберігає тепло. А між дерев’яними пластинами та брусами укладається утеплювач. Якщо використовуєте плити з пінопласту або мінеральної вати, передбачте між полотном та утеплювачем зазор 1 см – він необхідний для вентиляції. При застосуванні мінеральної вати додатково укладається пароізоляційна плівка. Продовжити термін життя утеплювача можна, використавши листи оцинкованого заліза. Усі стики заливаються монтажною піною чи силіконовим герметиком. Справа зроблено: тепер автомобіль буде зимувати у теплому та сухому гаражі!


Хотите, перезвоним Вам
за 30 сек?

Оберіть тип продукції, оберіть параметри та ми зробимо точный розрахунок

Тип продукту:

На гаражные привода в Днепре

На роллеты в Днепре

На гаражные ворота в Днепре

На гаражні приводи в Одесі

На відкатні ворота в Одесі

На ролети в Одесі

На гаражні ворота в Одесі

На гаражні ворота у Харкові

На гаражні приводи у Харкові

На відкатні ворота у Харкові

На ролети у Харкові

На гаражні ворота

На ролети

На ролетні ворота

Маркізи

На розпашні ворота

На відкатні ворота

На промислові ворота

Двері для холодильної камери

Жорсткі маятникові двері

Гнучкі маятникові двері ПВХ

На гнучкі стрічкові ПВХ

Розрахунок вартості шлагбауму

На гаражні приводи

На розпашні приводи

Відкатні приводи

Фурнітура

Вартість палетних стелажів

На поличні стелажі

Вартість консольних стелажів