Види шлагбаумів і принципи їх роботи

Види шлагбаумів і принципи їх роботи - фото - акції від компанії ВСВ-Групп

Щоб забезпечити контрольований в’їзд на приватну територію, власники часто встановлюють шлагбауми. Пристрій, що складається зі стріли і поворотного механізму, можна зустріти на платних і безкоштовних парковках при офісних і торгових центрах, а також в невеликих дворах багатоквартирних будинків. Дослівно з німецького слово 

“Schlagbaum “дослівно означає “дерево, що впало”. Це відображає основну функцію шлагбаума ― блокування в’їзду або виїзду для обмеження або регулювання руху транспортних засобів. 

Як влаштований шлагбаум

Будь-який шлагбаум складається з двох головних елементів:

  1. Стійка (або тумба) ― є основою всієї конструкції. Найчастіше виготовляється з міцного матеріалу ― сталі або комбінації металевих і бетонних елементів. Оскільки шлагбаум функціонує в різних кліматичних умовах (спека, мороз, опади), основними характеристиками вихідного матеріалу є стійкість до корозії. Тумби оснащуються силовим або автоматичним механізмом для управління пристроєм.
  2. Стріла ― робочий елемент конструкції. Виготовляється з полегшених матеріалів ― пластика, деревини, металопрофілю, алюмінію. Перетин (круглий, прямокутний або трикутний) і довжина підбираються індивідуально. В областях, де переважає вітряна погода, нерідко можна зустріти стрілу круглої форми. Робочий елемент зазвичай забарвлюється в смуги червоного і білого кольору, що чергуються,  для залучення уваги зі світловідбиваючими елементами. Це дозволяє автомобілістам вчасно помітити перешкоду і уникнути наїзду.

Різновиди шлагбаумів для облаштування проїздів

В основу різних видів шлагбаумів покладено принцип їх управлінням. Виділяються два види пристроїв, що забезпечують безпечний і контрольований виїзд:

  • механічні (або ручні) ― відносяться до застарілих типів конструкцій і встановлюються в місцях із низькою пропускною здатністю. Такий зразок вимагає докладання фізичної сили людини для відкриття стріли і пропуску автомобіля на територію. Як правило, такі моделі можна зустріти на парковках біля житлових будинків з працюючим персоналом ― сторожем або охоронцем. Вдосконалені ручні конструкції можуть бути оснащені противагою ― після розблокування стріла сама піднімається, відкриваючи доступ всередину. Шлагбауми з противагою встановлюються в місцях, що не мають доступу до електричних мереж;
  • автоматичні ― працюють без участі сторонньої фізичної сили людини. Такий шлагбаум управляється самоблокуючим пристроєм шляхом натискання кнопки або спрацьовування сигналізації (наприклад, на залізничному переїзді).  Існує кілька видів автоматичних шлагбаумів, але кожен з них має двигун (гідравлічний або електромеханічний), редуктор, балансувальну пружину і стрілу. У разі знеструмлення і перебоїв з електричним живленням, конструкція працює як звичайний механічний шлагбаум.

Існують також індивідуальні паркувальні моделі, що мають невеликі параметри від 60 до 80 см. Вони встановлюються на прибудинкових і офісних територіях для бронювання паркувального місця. Їх установка встановлюється шляхом бетонування і прикручування за допомогою анкерних болтів.

Основні характеристики шлагбаумів

За типом поворотної стріли розрізняють:

  • поворотні ― стріла рухається в протилежний бік від транспорту (за принципом відкриття дверей). Така конструкція передбачає забезпечення достатнього радіуса для вільного безперешкодного руху робочої стріли. Однак перед такою моделлю слід наносити розмітку на асфальті, що вказує на місце зупинки для автомобіля;
  • вертикальні – найпоширеніший у використанні тип підйому, де стріла піднімається строго вгору. Зручність конструкції полягає в мінімальному використанні корисного простору;
  • відкатні ― представляють їз себе мініатюрні воротні конструкції, в яких полотно відкочується вправо або вліво, розблоковуючи виїзд або в’їзд. Така конструкція добре проглядається в дощову або туманну погоду і значно зводить ризики випадкового наїзду на пристрій.

До альтернативних видів перекривають конструкцій можна віднести ланцюговий пристрій, в якому ланцюг виконує роль стріли. Вона встановлюється між двох стійок і управляється автоматичним або механічним способом: опускання вниз ― надання в’їзду, опускання ― його блокування. Ланцюг при опусканні поміщається в спеціальний жолоб і при проїзді через конструкцію автомобіль не контактує з металевими деталями ланцюга. 

До основних налаштувань і принципам роботи шлагбаумів також можна віднести наступні:

  • регулювання швидкості руху стріли і інтенсивності її використання. Тут слід враховувати загальне правило ― чим довше стріла, тим довше часу потрібно для її підняття;
  • ширина простору, що перекривається. Довжина робочого елемента може варіюватися від 2,5 до 10-12 метрів. Для збільшення пропускної здатності часто можна зустріти конструкцію, що складається з двох стріл, розташованих один навпроти одного;
  • оснащення додатковими аксесуарами та елементами безпеки: світловідбиваючими елементами, антенами, радіоприймачами, фотоелементами, гумовими накладками, іншим.

Популярні виробники шлагбаумів

Флагманом галузі і найбільшим виробником шлагбаумних конструкцій є Італія. Найбільша італійська компанія Came ― загальновизнаний світовий лідер з виробництва та обслуговування автоматичних моделей всіх типів відкривання робочої стріли. Італійський виробник Nice, досить молодий, але вже здатний скласти гідну конкуренцію Came. Компанія робить акцент на економічно доступні зразки, використовуючи при цьому різні модні технології і ноу-хау в електронній начинці приводів.

Продукція російського виробника DOORHAN розрахована на роботу в складних кліматичних умовах високої вологості і низьких температур. Істотною перевагою у виробника з Росії є цінова політика в порівнянні з європейськими. Гідної уваги заслуговує білоруська фабрика Алютех, яка завоювала довіру споживачів високою якістю і доступними цінами, а також наявністю запасних частин при гарантійному і після покупному обслуговуванні.

 

 


Хотите, перезвоним Вам
за 30 сек?

Оберіть тип продукції, оберіть параметри та ми зробимо точный розрахунок

Тип продукту:

На роллеты в Кривом Роге

На гаражные привода в Кривом Роге

На гаражные ворота в Кривом Роге

На гаражные привода во Львове

На гаражные ворота во Львове

На роллеты во Львове

На гаражные ворота в Запорожье

На роллеты в Запорожье

На гаражные привода в Запорожье

На гаражные привода в Днепре

На роллеты в Днепре

На гаражные ворота в Днепре

На гаражні приводи в Одесі

На відкатні ворота в Одесі

На ролети в Одесі

На гаражні ворота в Одесі

На гаражні ворота у Харкові

На гаражні приводи у Харкові

На відкатні ворота у Харкові

На ролети у Харкові

На гаражні ворота

На ролети

На ролетні ворота

Маркізи

На розпашні ворота

На відкатні ворота

На промислові ворота

Двері для холодильної камери

Жорсткі маятникові двері

Гнучкі маятникові двері ПВХ

На гнучкі стрічкові ПВХ

Розрахунок вартості шлагбауму

На гаражні приводи

На розпашні приводи

Відкатні приводи

Фурнітура

Вартість палетних стелажів

На поличні стелажі

Вартість консольних стелажів