Відкатні ворота: правила при виборі та монтажі

Про воротні системи
Відкатні ворота: правила при виборі та монтажі - фото - акції від компанії ВСВ-Групп

Откатні ворота вибирають через можливість закрити прорізи великої ширини, економії місця на ділянці, зручності управління та безшумність роботи. Єдиними мінусами подібних конструкцій можна вважати високу вартість та трудомісткість установки. Обов’язково ознайомтеся з нашими порадами, як правильно вибрати відкатні ворота, і ви уникнете багатьох проблем при монтажі та експлуатації, а ворота прослужать вам протягом багатьох років.

Як працюють відкатні ворота

Існує кілька різновидів воріт, об’єднаних загальним принципом роботи: полотно, що перекриває отвір, зсувається в горизонтальному напрямку вздовж паркану. А ось механізм переміщення стулки відрізняється.

  1. Консольні ворота. Це найпопулярніші моделі. Основою конструкції є балка, на якій розміщені ролики та спеціальні несучі каретки. Стулка переміщається по роликовій платформі, встановленій на фундаменті за брамою.
  2.  Підвісні ворота. Вони схожі на консольні, тільки балка, що несе, розташована у верхній частині полотна. Головна перевага – немає необхідності вирівнювати основу та робити фундамент. Однак напрямна, по якій рухатиметься полотно, обмежує висоту отвору: як правило, не більше ніж 7 м.
  3. Рейсові ворота. Вздовж усього шляху переміщення стулки прокладено рейку. Вся маса стулки підтримується роликами, тому її вага може бути дуже великою (саме рейкові ворота рекомендують для дуже широких отворів). Для руху стулки по рейці не потрібно прикладати великих зусиль, тому не виникає проблем з аварійним відкриттям вручну.

Які особливості потрібно врахувати при виборі воріт?

Ми вже розібралися, як працюють відкатні ворота. Тепер, виходячи з їх конструктивних особливостей, можна дати кілька порад щодо вибору оптимальної моделі.

  1. Головний критерій вибору відкатних воріт — наявність вільного місця збоку від отвору. Для консольних воріт потрібно в 1,5 рази більше простору, ніж для підвісних або рейкових. Мінусом рейкових конструкцій є необхідність постійно очищати спрямовуючу балку від бруду, листя, снігу – в умовах нашого клімату це може стати серйозною проблемою.
  2. Хоча відкатні ворота підходять для широких отворів, все ж таки є обмеження. Так, при ширині отвору понад 16 м рекомендують робити дві стулки. Це пов’язано з високими навантаженнями на конструкцію через велику вагу і низьку швидкість відкривання воріт.
  3. У рекомендаціях, як правильно вибрати відкатні ворота для промислових об’єктів, радять враховувати такий параметр, як висота транспортних засобів. Пам’ятайте, більшість моделей допускають максимальну висоту 7 м.
  4. Якщо збираєтеся зробити у воротах хвіртку, врахуйте, що поріг буде розташований на висоті 15-20 см від землі, тобто. коляска чи велосипед не проїдуть.
  5.  Рама для відкатних воріт повинна виготовлятися із високоміцного сталевого профілю. Оптимально використати труби 60х40 мм. Існують десятки варіантів її заповнення: сендвіч-панелі, алюмінієві профілі, профілі роликової прокатки у різних комбінаціях. Якщо полотно суцільне, воно має бути досить твердим, щоб витримати значні вітрові навантаження (швидкість вітру до 25-26 м/с).
  6. Якщо ви надали перевагу консольним воротам – виберіть модель, у якій роликові опори регулюються по висоті: за рахунок цього вдасться зменшувати або збільшувати просвіт між несучою балкою та основою, не розбираючи ворота.
  7. Перевірте, наскільки якісне покриття мають усі деталі воріт. Бажано, щоб захист був багатошаровим: спочатку антикорозійне покриття, потім полімерне. Чим більша його товщина, тим довше ворота зберігатимуть привабливий зовнішній вигляд.

Хотите, перезвоним Вам
за 30 сек?

Оберіть тип продукції, оберіть параметри та ми зробимо точный розрахунок

Тип продукту:

На гаражные привода в Днепре

На роллеты в Днепре

На гаражные ворота в Днепре

На гаражні приводи в Одесі

На відкатні ворота в Одесі

На ролети в Одесі

На гаражні ворота в Одесі

На гаражні ворота у Харкові

На гаражні приводи у Харкові

На відкатні ворота у Харкові

На ролети у Харкові

На гаражні ворота

На ролети

На ролетні ворота

Маркізи

На розпашні ворота

На відкатні ворота

На промислові ворота

Двері для холодильної камери

Жорсткі маятникові двері

Гнучкі маятникові двері ПВХ

На гнучкі стрічкові ПВХ

Розрахунок вартості шлагбауму

На гаражні приводи

На розпашні приводи

Відкатні приводи

Фурнітура

Вартість палетних стелажів

На поличні стелажі

Вартість консольних стелажів