Встановлення рольставнів своїми руками: покрокова інструкція

Встановлення рольставнів своїми руками: покрокова інструкція - фото - акції від компанії ВСВ-Групп

Щоб установка рольставен була зроблена швидко, а прослужили вони протягом багатьох років, бажано довірити їх установку професіоналам. І все ж за наявності спеціальних інструментів та навичок можна здійснити монтаж самостійно. Нижче наведемо інструкцію, яка допоможе не помилитися.

Розбираємо комплект постачання

Для того щоб зробити установку, вам знадобляться:

 • захисний короб;
 • дві напрямні шини та одна нижня (у деяких комплектаціях);
 • заглушки;
 • ручки, вставки;
 • ролетне полотно.

Перед встановленням

Перш ніж почати монтаж ролет, потрібно переконатися, що віконний проріз рівний і має правильну форму. Допустимі відхилення по діагоналі – не більше 5 мм. Він повинен бути очищений від напливів штукатурки та бруду.

Тепер беремо напрямні шини та свердлимо в них отвори. Знизу та зверху відступаємо 100-150 мм від обрізів. Інші отвори розміщуємо на відстані 450-500 мм один від одного. Діаметр отворів підбирається відповідно до типу шурупів або гвинтів, які будуть використовуватися. Якщо вибраний накладний монтаж, отвори під заглушки (діаметр 11,8 мм) свердляться на лицьовій поверхні, якщо вбудований – то у внутрішній стінці шини.

Складання короба

У передніх відбортовках бічних кришок і кришці короба необхідно зробити дірки для шурупів або заклепок (робимо спільно, діаметр – 4,2 мм). Свердлиться по парі отворів із кожного боку короба. Ця процедура повторюється для відбортовок кришок і задньої панелі короба: за допомогою встановлених тут саморізів він закріплюватиметься у віконному отворі.

 • Якщо монтаж накладної, робимо два отвори в задній відбірці кожної кришки.
 • Якщо вмонтований монтаж — у верхній відбортовці.
 • Якщо монтаж комбінований – по два отвори і там, і там.

Зверніть увагу: якщо ролети встановлюються на металеві конструкції, то діаметр отворів у кришках вибирається індивідуально залежно від того, які шурупи будуть використовуватися.

При зовнішньому варіанті монтажу необхідно зробити отвори в задній кришці, через які будуть виведені кабелі елетродвигуна, шнура, кардана або корда.

При накладному монтажі відбирання захисного короба розрізається в місцях, де будуть встановлені напрямні.

Тепер можна приступити до збирання каркасу: керуючись схемою, встановлюють короб, бічні кришки, шини. Якщо в шинах немає відбортування, то додатково повинні бути передбачені напрямні пристрої, які також закріплюються на цьому етапі монтажу.

Установка каркасу

Після того як короб зібраний, його переносять на місце монтажу. Якщо вибрано накладний спосіб установки, каркас прикладається до отвору. Якщо вбудований або комбінований – поміщається безпосередньо у віконний отвір. Щоб зробити все правильно, доведеться скористатися рівнем. Напрямні вирівнюємо строго у вертикальному положенні, захисний короб – у горизонтальному. Сама конструкція повинна розташовуватися рівно щодо отвору.

Після того, як точне місце для встановлення визначено, робимо у стіні отвори для виведення елементів керування (при зовнішньому монтажі):

 • для кабелю електродвигуна – 12 мм;
 • для виведення стрічки – 16 мм;
 • для корда — 14 мм (+ чотиригранний 20-міліметровий під виступ кардану).

Захисну пружину або трубку розміщуємо в отвір, призначений для виведення шнура/корда.

Ролети зі стрічковим, шнуровим, кордовим, пружинно-інерційним механізмом управління зазвичай мають замикаючі конструкції, які перешкоджають відкриванню полотна. Якщо в комплект поставки входить нижнє обрамлення для ролет, заздалегідь робимо в направляючих шинах пази, в які будуть встановлені запірні елементи. Якщо нижнього обрамлення не передбачено, то пази можна буде зробити після установки полотна.

Знявши захисну плівку з коробки, встановлюємо його на місці монтажу. Відштовхуючись від вже виконаних отворів в шинах і коробі, свердлимо в стінах отвори під дюбеля (діаметр 8 мм). Зверніть увагу: щоб не пошкодити короб ролет, скористайтесь або довгим свердлом або буром, призначеним для роботи з бетоном.

Тепер можна закріпити захисну ролету на кріпленнях. Рекомендується періодично за допомогою рівня перевіряти, чи правильно здійснюється установка.

Підключення елементів керування

Двигун підключаємо до клем вимикача, керуючись інструкцією виробника. Можливо, виникне потреба подовжити кабель. Місця скручування важливо якісно обмотати ізолентою.

Шнур, корд або стрічка вставляються у напрямні.

Якщо вибрано зовнішній тип монтажу, кабель розміщується в підготовлений в стіні отвір. Корд або шнур проводять через стіну і закріплюються.

Тепер приступаємо до закріплення напрямних.

При зовнішньому монтажі робимо отвори під дюбелі:

 • діаметром 6 мм — для кріплень напрямної стрічки/шнура та кліпси для комірця;
 • діаметром 8 мм – для кріплень укладачастрічки/шнура/корда, кардану комірного приводу, що направляє корда;
 • діаметром 6 мм — для кріплення вимикача та блоку автоматики.

Якщо установка – внутрішня, робимо отвори під дюбелі:

 • діаметром 8 мм — для кріплення укладача стрічки/шнура/корда;
 • діаметром 6 мм — для кріплень вимикача, кліпси для коміра, автоматики.

Після того, як все готово, встановлюємо елементи керування.

Зверніть увагу: установка направляючої для стрічки/шнура/корда/кардана комірного приводу проводиться при збиранні короба.

Якщо здійснюється вбудована установка ролет, то кріплення елементів керування на шину здійснюється за допомогою шурупів.

Монтаж ролетного полотна та тягових елементів

Полотно ролет заводимо за валом приводу з боку задньої панелі та вставляємо в отвори на напрямних шинах. Щоб воно не зашкодило, обертаємо вал приводу м’яким матеріалом.

До шківи приводу прикріплюємо стрічку/корд/шнур та намотуємо тяговий елемент (обертаємо вал). Переконайтеся, що під час намотування ролетне полотно повністю піднімається.

Тепер візьмемося установкою тягових елементів. Пружини заправляються у спеціальні поздовжні отвори на валу. Зверніть увагу: необхідно таким чином встановити пружини, щоб завдяки їм при спробі несанкціонованого підйому полотно упиралося у верхню частину короба.

Осі ригелів розміщуємо в отвори для ригельних кілець, потім зводимо останні до упору. За допомогою шурупів фіксуємо їх у потрібному положенні. При цьому немає необхідності робити отвори у самому валі. Кріпильні елементи закручуємо в радіальний отвір кільця ригеля до тих пір, поки вони не упруться в стінку валу.

Якщо встановлюються ролети з воротковим приводом, то тягові елементи фіксуються після встановлення кінцевого положення обмежувача редуктора до упору, якщо полотно рухається вниз.

Свердлимо отвори в кінцевому профілі ролетного полотна на відстані до 100 мм від напрямних: у них будуть встановлені стопори, які обмежать висоту підйому ролети. Якщо ви вибрали рольставні з електроприводом без NHK, то потреби в обмежувачах немає.

Дещо складніше буде здійснити монтаж пружин у ролет з пружинно-інерційним механізмом. Для цього встановлюються тягові пружини, а потім їх натягують, обертаючи вал за годинниковою стрілкою (якщо дивитись з боку правої кришки захисного короба). Тепер пружина фіксується скобою і заправляється в поздовжні отвори на валу. Потім скоба знімається. Установка полотна вважається виконаною правильно, якщо воно повністю згортається і розгортається, при цьому плавний хід, без ривків. У разі несправностей спробуйте відрегулювати натяг пружини.

Фінальний етап монтажу – встановлення стопорів, які обмежують висоту підйому ролет, та підключення електроприводу. Можливо, потрібно також налаштувати положення кінцевих вимикачів (докладніше про те, як здійснюється регулювання, написане в інструкції виробника).

Закінчення робіт з монтажу рольставни

Обов’язково перевірте, чи працюють ролети. Якщо вас все влаштовує, встановіть кришку коробки та закріпіть її саморізами.

Щоб підвищити надійність рольставни, рекомендується після закінчення монтажу розсвердлити головки всіх саморізів, що виступають: таким чином вдасться гарантувати, що зловмисники не зможуть їх відкрутити. Альтернативний варіант – залити силіконовим герметиком шліци.

На всі технологічні отвори надягають заглушки. Монтажні зазори закладаються, а ролети протираються м’якою ганчірочкою. За бажання можна використовувати неабразивні миючі засоби.


Хотите, перезвоним Вам
за 30 сек?

Оберіть тип продукції, оберіть параметри та ми зробимо точный розрахунок

Тип продукту:

На гаражные привода в Днепре

На роллеты в Днепре

На гаражные ворота в Днепре

На гаражні приводи в Одесі

На відкатні ворота в Одесі

На ролети в Одесі

На гаражні ворота в Одесі

На гаражні ворота у Харкові

На гаражні приводи у Харкові

На відкатні ворота у Харкові

На ролети у Харкові

На гаражні ворота

На ролети

На ролетні ворота

Маркізи

На розпашні ворота

На відкатні ворота

На промислові ворота

Двері для холодильної камери

Жорсткі маятникові двері

Гнучкі маятникові двері ПВХ

На гнучкі стрічкові ПВХ

Розрахунок вартості шлагбауму

На гаражні приводи

На розпашні приводи

Відкатні приводи

Фурнітура

Вартість палетних стелажів

На поличні стелажі

Вартість консольних стелажів