Як правильно підібрати стелаж для Вашого складу?

Інше
Як правильно підібрати стелаж для Вашого складу? - фото - акції від компанії ВСВ-Групп

Сучасні стелажні системи широко використовуються для створення максимально ефективних умов заощадження різних вантажів. Зазвичай вони виготовляються з металу і являють собою конструкцію, що складається з декількох ярусів і секцій. Вони призначені для оптимізації процесу раціонального використання складського простору.

Не секрет, що будь-яке приміщення, як і товар, який в ньому зберігається, мають свої особливості. Таким чином виникає, логічний висновок – правильний вибір стелажів для підприємства Завіт від цілого ряду індивідуальних параметрів кожного конкретного складу, які варто враховувати.

Ми пропонуємо Вам, свого роду, алгоритм, який допоможе впоратися з цим непростим завданням, відповівши всього на кілька запитань.

Параметри вибору, які допомагають прийняти правильне рішення

З метою грамотного підходу до вибору стелажного обладнання, необхідно взяти до уваги ряд основних чинників, таких як:

 • зовнішнє середовище та її особливості;
 • габаритні розміри товарних позицій, які зберігаються на ярусах зберігання;
 • категорія приміщення, в якому розташований склад;
 • наявність на території вентиляції, освітлення і опалювальних приладів;
 • загальна вага товару, з урахуванням тари;
 • палети, ящики, лотки, контейнери та інша тара використовується на підприємстві з усіма її технічними і функціональними особливостями;
 • співвідношення показника товарного обсягу інформації, що зберігається продукції, до загальної чисельності вантажу конкретного типу продукції;
 • період заощадження вантажу;
 • функціональні особливості техніки, яка використовується на території підприємства (в тому числі підйомно-транспортної).

Геометрична конфігурація приміщення

Вибираючи об’єкт для організації зберігання, необхідно враховувати архітектурні особливості геометричної конфігурації приміщення (розміри, площа, перепади висот, наявність колон, ступенів, балок; розташування входів, виходів, вікон, арок і інші нюанси).

Как правильно подобрать стеллаж для Вашего склада? - фото 1 | Компания ВСВ-Групп

Тип приміщення, використовуваного під логістичний центр

Застосування тих чи інших стелажних систем для підприємства знаходиться в прямій залежності від типу самого приміщення і його призначення:

 • в складах закритого типу найкраще використовувати мезоніни або стельові среднегрузовие стелажі;
 • для великих логістичних комплексів прийнятні палетні стелажні системи;
 • для архівів характерно застосування спеціальних мобільних (пересувних) або стаціонарних об’єктів;
 • на майданчиках відкритого типу встановлюють мезоніни або консольні конструкції;
 • на торгових підприємствах можна використовувати елементи будь-яких конструкцій, що враховують його специфіку.

Тара, яка використовується в роботі підприємства

У той час, як універсальні стелажі можна застосовувати для одного або декількох видів тари, вузькоспрямовані їх різновиди поділяються на такі типи:

 • консольні конструкції, дозволяють розміщувати товари мають велику довжину;
 • палетні стелажі (набивні і фронтальні), використовуються для правильного зберігання товарів на палетах.

Как правильно подобрать стеллаж для Вашего склада? - фото 2 | Компания ВСВ-Групп

Різні види тари обумовлюють використання наступних різновидів споруд:

 • автомобільні запчастини і деталі зберігають, використовуючи поличні, консольні, комбіновані або стелажні системи для палет;
 • автомобільні шини зберігають на полегшених балкових механізмах. Найчастіше товар на них зберігається вертикально або з використанням спеціальних штирьових систем, за допомогою яких автомобільні шини підвішують;
 • для бочок використовують палетні стелажі, на яких встановлені захисні огорожі з паллетамі;
 • картотеки, документи, особисті справи зберігають у спеціальних архівних об’єктах;
 • палети розміщують на спеціальних стелажних системах гравітаційного типу. Крім стандартних фронтальних, набивних та паллетних видів – для зберігання такої категорії товарів можна застосовувати універсальні конструкції;
 • товари у всіляких коробках, лотках, контейнерах і ящиках складують на полиці стелажів з різними показниками. вантажопідйомності

Маса вантажу, який зберігається на території

Одним з головних чинників, який необхідно враховувати при покупці готових об’єктів або проектуванні індивідуальних стелажних споруд є маса вантажу. Вага і загальна кількість товарів, що зберігаються на ярусах стелажів визначає матеріал, який необхідно використовувати для їх виготовлення.

Для міцності об’екстов, які будуть використовуватися для зберігання важких вантажів – необхідно використовувати матеріали з великим поперечним перерізом. Якщо навантаження на конструкцію стелажів невелика, то необхідності в застосуванні максимально міцного металу немає. У таких випадках найпопулярнішим матеріалом є полегшений профіль.

Загальні габаритні розміри товару, який зберігається на підприємстві

Часто визначальним фактором при виборі обладнання для складу стають габарити продукції, яку планують зберігати (або вже зберігають) на складі. Для складування товару більше 3 м довжиною рекомендується використовувати консольний стелаж. У будь-якому іншому випадку стелажну систему можна «підігнати» під розмір зберігається продукції, за допомогою видозміни довжини полиць встановленої конструкції.

Однорідність товарних позицій

На промислових виробництвах і в компаніях оптово-торговельного профілю найчастіше використовують конструкції набивних стелажів. Такі конструкції відрізняються високою компактністю, що обумовлено відсутністю проходів між секціями стелажів. У таких випадках, для переміщення товару використовують спеціальну Вузькопрохідні техніку, вона під’їжджає до стелажів даного типу і реалізує компактну укладання вантажу. Ці стелажні конструкції для складу застосовують для товарів з великим терміном заощадження.

У разі складування вантажів з широким асортиментним рядом – оптимальним вважається використання паллетних стелажів або стельових конструкцій.

Період заощадження вантажу

Вантаж з коротким періодом заощадження потребує максимально швидкій переробці. В такому випадку, кращої конструкцією стануть гравітаційні стелажі. Їх система дуже схожа на набивні стелажі, але в той же час у них різний принцип роботи. Переміщення вантажів здійснюється за спеціальним роликам за рахунок власної ваги товару. Це значно прискорює переробку вантажів і допомагає мінімізувати застосування складської техніки.

Коли період зберігання товарних позицій, які зберігаються на складі не має обмежень, є можливість використання інших, більш підходящих типів стелажних конструкцій.

Що використовується на складі обладнання

Для правильного розміщення стелажних систем необхідно брати до уваги наявність обладнання, наявного на складі.

В опалюваних складських комплексах – не можна закривати опалювальні прилади.

Стелажі на складі не повинні заважати повітрообміну і забезпечення припливу повітря. Це ж правило потрібно використовувати в тому числі і для обладнання морозильних камер.

З метою забезпечення високого рівня безпеки і оптимально комфортної роботи на складі необхідно забезпечити достатнє освітлення. Стелажі слід встановлювати так, щоб вони не стали джерелом затінення простору складу.

Крім усього вище сказаного, обов’язково потрібно забезпечити безперешкодний доступ до засобів пожежогасіння та щитків електрики.

Навколишнє середовище та її особливості

Фактори зовнішнього навколишнього середовища мають найбільший вплив на термін служби стелажних конструкцій. Наявність вологи діє на метал руйнує і запускає процес корозії. Негативний вплив так само робить експлуатація стелажних систем в агресивному середовищі.

Для конструкцій, що знаходяться в кислому або вологою навколишньому середовищу слід використовувати нержавіючу сталь.

Обробка механізмів шляхом нанесення спеціальних захисних покриттів є найбільш вірною і оптимальним захистом стелажних систем. Якщо обладнання для складу експлуатується в середовищі з підвищеною вологістю – необхідно використовувати оцинковані поверхні або наносити порошкові покриття.

Техніка для складу і її базові характеристики, що впливають на вибір

Визначатися з видом стелажних систем для складського комплексу необхідно під час проектування складу. При цьому обов’язково необхідно враховувати техніку, використовувану на складі. Розрахунок і проектування стелажних систем залежить, в тому числі і від параметрів техніки, яка використовується на складі:

 • висота верхнього ярусу повинна бути на 1,50 м нижче, ніж максимальна висота підйому вил підйомника (з урахуванням звисає піддону);
 • при прорахунку ширини проїздів між стелажними конструкціями необхідно врахувати ширину проходу техніки з урахуванням габаритів вантажу;
 • варто відзначити, що залишкова вантажопідйомність техніки для складу сильно впливає на металоємність конструкції.

На завершення варто зазначити, що це базові параметри, на які повинен спиратися Ваш вибір стелажній конструкції. Про інші тонкощі і нюанси вибору стелажних систем і роботи складу в цілому читайте в нашому блозі.


Хотите, перезвоним Вам
за 30 сек?

Оберіть тип продукції, оберіть параметри та ми зробимо точный розрахунок

Тип продукту:

На гаражные ворота в Черкассах

На гаражные привода в Черкассах

На роллеты в Черкассах

На роллеты в Чернигове

На гаражные привода в Чернигове

На гаражные ворота в Чернигове

На роллеты в Черновцах

На гаражные привода в Черновцах

На гаражные ворота в Черновцах

На роллеты в Хмельницкому

На гаражные ворота в Хмельницкому

На гаражные привода в Хмельницкому

На гаражные ворота в Херсоне

На гаражные привода в Херсоне

На роллеты в Херсоне

На гаражные ворота в Ужгороде

На гаражные привода в Ужгороде

На роллеты в Ужгороде

На роллеты в Тернополе

На гаражные привода в Тернополе

На гаражные ворота в Тернополе

На гаражные ворота в Сумах

На гаражные привода в Сумах

На роллеты в Сумах

На гаражные ворота в Стрые

На гаражные привода в Стрые

На роллеты в Стрые

На роллеты в Сватово

На гаражные привода в Сватово

На гаражные ворота в Сватово

На гаражные ворота в Ровно

На гаражные привода в Ровно

На роллеты в Ровно

На гаражные ворота в Полтаве

На гаражные привода в Полтаве

На роллеты в Полтаве

На роллеты в Павлограде

На гаражные привода в Павлограде

На гаражные ворота в Павлограде

На гаражные ворота в Новоселице

На гаражные привода в Новоселице

На роллеты в Новоселице

На гаражные ворота в Николаеве

На гаражные привода в Николаеве

На роллеты в Николаеве

На гаражные ворота в Мариуполе

На гаражные привода в Мариуполе

На роллеты в Мариуполе

На гаражные ворота в Луцке

На гаражные привода в Луцке

На роллеты в Луцке

На роллеты в Кропивницком

На гаражные привода в Кропивницком

На гаражные ворота в Кропивницком

На гаражные ворота в Конотопе

На гаражные привода в Конотопе

На роллеты в Конотопе

На гаражные ворота в Краматорске

На гаражные привода в Краматорске

На роллеты в Краматорске

На гаражные ворота в Кременчуге

На гаражные привода в Кременчуге

На роллеты в Кременчуге

На роллеты в Ивано-Франковске

На гаражные привода в Ивано-Франковске

На гаражные ворота в Ивано-Франковске

На гаражные ворота в Закарпатье

На гаражные привода в Закарпатье

На роллеты в Закарпатье

На гаражные ворота в Житомире

На гаражные привода в Житомире

На роллеты в Житомире

На гаражные ворота в Дружковке

На гаражные привода в Дружковке

На роллеты в Дружковке

На гаражные привода в Волновахе

На гаражные ворота в Волновахе

На роллеты в Волновахе

На гаражные привода в Виннице

На гаражные ворота в Виннице

На роллеты в Виннице

На гаражные ворота в Белгород-Днестровске

На гаражные привода в Белгород-Днестровске

На роллеты в Белгород-Днестровске

На гаражные ворота в Бердянске

На гаражные привода в Бердянске

На роллеты в Бердянске

На роллеты в Бердичеве

На гаражные привода в Бердичеве

На гаражные ворота в Бердичеве

На роллеты в Кривом Роге

На гаражные привода в Кривом Роге

На гаражные ворота в Кривом Роге

На гаражные привода во Львове

На гаражные ворота во Львове

На роллеты во Львове

На гаражные ворота в Запорожье

На роллеты в Запорожье

На гаражные привода в Запорожье

На гаражные привода в Днепре

На роллеты в Днепре

На гаражные ворота в Днепре

На гаражні приводи в Одесі

На відкатні ворота в Одесі

На ролети в Одесі

На гаражні ворота в Одесі

На гаражні ворота у Харкові

На гаражні приводи у Харкові

На відкатні ворота у Харкові

На ролети у Харкові

На гаражні ворота

На ролети

На ролетні ворота

Маркізи

На розпашні ворота

На відкатні ворота

На промислові ворота

Двері для холодильної камери

Жорсткі маятникові двері

Гнучкі маятникові двері ПВХ

На гнучкі стрічкові ПВХ

Розрахунок вартості шлагбауму

На гаражні приводи

На розпашні приводи

Відкатні приводи

Фурнітура

Вартість палетних стелажів

На поличні стелажі

Вартість консольних стелажів