Як правильно вибрати в’їзні ворота на ділянку

Як правильно вибрати в’їзні ворота на ділянку - фото - акції від компанії ВСВ-Групп

В’їзні ворота допомагають скласти враження про мешканців будинку або котеджу. Зовнішній вигляд конструкції, добротність матеріалів і сполучуваність із загальним архітектурним ансамблем — перше, на чому зупиняється погляд гостей і відвідувачів. В’їзні ворота в приватному будинку відображають ставлення господаря до комфорту і практичності, рівню безпеки і захищеності житла, підкреслюють матеріальне становище власника.

Вибирати місце для майбутньої в’їзної конструкції радять на етапі закладки фундаменту приватного будинку. Ворота проєктуються разом з огорожею території. Встановлення огорожі і виготовлення в’їзних воріт на ділянку до початку будівництва житлових і господарських будівель допомагає:

 • врахувати особливості рельєфу місцевості і правильно визначити місце розташування центрального в’їзду;
 • вибрати прийнятний варіант для в’їзних воріт, використовуючи ширину головної вулиці або дороги;
 • убезпечити будівельні матеріали, інструменти та техніку на етапі забудови території.

Ключові етапи при виборі в’їзних воріт

 1. Розмір полотна

По висоті моделі в’їзних воріт в приватному будинку варіюються в діапазоні 1,6 – 2,2 м.

Порада: Не варто встановлювати конструкцію зайвої висоти, так як вага полотна збільшиться. Доведеться купувати привід з підвищеною потужністю для автоматизації в’їзних воріт.

Щоб правильно вирахувати потрібну ширину в’їзних воріт в приватному будинку, визначаємося з видами транспорту, який буде заїжджати на ділянку. Для заїзду стандартних легкових типів автомобілів, ширини воріт в 3 м буде достатньою. Ширина вулиці, з якої буде заїжджати машина, також береться до уваги. Заїзд з вузької вулиці вимагає водійських професійних навичок і майстерності. Для підвезення будматеріалів та розчинів вглиб ділянки розумно передбачити конструкцію в’їзних воріт з головною автоматизованої стулкою, і додатковою вузькою, з ручним керуванням.

Порада: запросіть консультанта “ВСВ-Груп” для правильного вибору місця для в’їзду і виду в’їзних воріт. Можливі варіанти для грамотної організації центрального заїзду.

      2. Матеріал для воріт на ділянку

В’їзні ворота в приватний будинок підйомно-поворотного, відкатного і розпашного типу починаються з несучої рами або каркаса, несучих опор або стійок і елементів кріплення стулок. У якості заповнювача стулок використовуються натуральні і штучні матеріали. Вибір напряму пов’язаний із кліматичними особливостями регіону і вартістю компонентів.

Порада: Якщо заповнювач для стулок впливає на остаточну вартість в’їзних воріт, то на несучій рамі економити не варто. Вибирайте каркас, виготовлений з міцного металевого куточка методом зварювання. Використовуйте додатковий антикорозійний захист для в’їзних воріт металевого типу і елементів з металу (бітумні або епоксидні лаки). Віддавайте перевагу порошковим фарбуванням в заводських умовах.

    3. Тип в’їзний конструкції

За типом відкривання або закривання провідної стулки в’їзні ворота на ділянку підрозділяються на відкатні, розсувні, підйомно-поворотні або складені. Види в’їзних воріт наділені перевагами та недоліками, характерними особливостями монтажу та автоматизації. Ці нюанси розглянемо далі.

Порада: Тип в’їзних воріт на ділянку безпосередньо залежить від розмірів облаштовується отвору і ширини вулиці, з якої відбувається в’їзд на прибудинкову територію. Враховуйте безперешкодний хід стулок вправо або вліво або відкривання половинок воріт всередину або назовні.

Тип відкривання в’їзних воріт: якому віддати перевагу

Розпашні в’їзні ворота на ділянку

Як правильно вибрати в’їзні ворота на ділянку - фото - статья на блоге компании ВСВ-Групп

В основу розпашних воріт покладено принцип відкриття однієї або двох стулок під кутом 90º всередину або назовні. Ворота складаються з:

 • опорних і навісних стовпів;
 • петель кріплення, розкосів або ребер жорсткості;
 • металевого або дерев’яного каркаса;
 • заповнювача стулки;
 • фіксуючих елементів в положенні “відкрито” і “закрито”;
 • приводу (при автоматизації конструкції).

У закритому положенні двостулкові розпашні в’їзні ворота впираються в центральний обмежувач, закриваються на замок. Положення “відкрито” фіксується бічним пружинним механізмом. При установці автоматичної ворітної системи використовуються два приводи і передбачається розблокування воріт при знеструмленні.

Плюси: Розпашні в’їзні ворота в приватному будинку з двома стулками — класичний варіант облаштування в’їзду. Вибір матеріалів для несучих стовпів і заповнювач стулок універсальний. Це — дерево, метал, нержавіюча сталь, пластик або залізобетон. Прямокутні або арочні стулки в’їзних воріт (суцільні або у формі решітки) декоруються кованими елементами: вензелями, шпилями, петлями. Монтаж не займає багато часу, термін корисного використання — 20 років.

Недоліки: в’їзна брама на ділянку для відкриття стулок потрібує вільного місця. Відкриття назовні в сторону вулиці заважає пішоходам і транспорту, тому частіше розпашні ворота відкриваються всередину двору. У сезон рвучких і шквальних вітрів полотно може бути деформоване. А в період снігопадів будуть потрібні зусилля для очищення снігу по ходу стулки.

Порада: Вибирайте розпашну конструкцію стулок тільки при наявності достатньої площі прибудинкової території. Розмір двору повинен дозволяти безперешкодно заїжджати автомобілю всередину і закривати стулки без перешкоди.

Відкатна модель в’їзних воріт в приватний будинок

Як правильно вибрати в’їзні ворота на ділянку - фото - статья на блоге компании ВСВ-Групп

Відкатні конструкції воріт називають також “розсувними” або “зсувними”. Така модель передбачає наявність полотна, яке зсувається вправо або вліво паралельно лінії паркану. Стулка відкочується по спеціальній рейці завдяки металевим або копролоновим роликам. По конфігурації відкатні в’їзні ворота діляться на види:

 • підвісна — балка для відкочування полотна проходить зверху прольоту воріт. Стулка перебуває ніби в підвішеному стані. Модель підвісного типу використовується рідко — вантажні автомобілі обмежуються до в’їзду на територію через підвісний балки;
 • рейкова — полотно з роликовими опорами переміщається по напрямній рейки, розташованій під рівнем воріт. Для установки такої конструкції на рівні землі по ходу руху стулки укладається рейка. Відкатні рейкові ворота виготовляються довжиною до 6 м;
 • консольна — відкочування полотна відбувається по верхній, нижній або серединної балці. Направляюча балка зсувається разом із стулкою вправо або вліво, не обмежуючи проїзд по висоті;

Плюси: В’їзна брама в приватний будинок відкатного типу монтується на в’їзді у двір для економії корисного простору. Взломостійкі, витримують сильні вітри. Виготовляються з різних матеріалів по дизайну і кольору. Управляються за допомогою електричного приводу віддалено або фізичною силою людини.

Мінуси: Потребують простору вздовж паркану для безперешкодного ходу полотна. З боку відкату стулки неприпустимі піднесення або западини, а лінія забору повинна бути рівною. При установці рейкової конструкції для в’їзних воріт в приватному будинку виникає потреба закладки фундаменту і прокладки монорельса. Роликові опори в зимовий період потребують додаткового захисту і очищення від снігу та намерзань.

Порада: Переконайтеся у рівності поверхні двору і території в тому місці, де планується установка в’їзних воріт відкатного типу. Автоматизація конструкції і оснащення полотна захисними аксесуарами додасть зручності при експлуатації воріт в подальшому.

Складені типи воріт на ділянку

Ворота складного типу по конструкції нагадують тролейбусні або трамвайні двері. Складені в’їзні ворота на ділянку складаються з декількох частин, які послідовно відкриваються і закриваються. Конструкція полотна схожа на гармошку, при складанні частин стулок між ними утворюється зигзаг.

Плюси: Складені в’їзні ворота підходять для обладнання отвору на ділянку або у двір, де немає запасу місця для відкатного полотна або відкриття стулок. Можливий горизонтальний або вертикальний тип складання, варіанти обшивки або заповнювач різняться від бюджетних до дорогих варіантів. Навіть габаритні складені ворота управляються без праці вручну.

Недоліки: На в’їзні ворота в приватний будинок складеного типу підходять замки певного типу і конфігурації. Ущільнювач між панелями зношується швидше, ніж у секційних моделей.

Порада: Не рекомендуємо робити виміри і монтаж складених в’їзних воріт самостійно. Встановлення та налагодження телескопічних стулок вимагає спеціальних навичок.

Ролетні або секційні види в’їзних воріт: як визначитися з вибором

В’їзні ворота в приватний будинок рулонного (роллетного) і секційного типу однакові за принципом роботи. Обидва види воріт складаються з горизонтальних секцій, піднімаються вгору для звільнення проїзду. Підходять для обладнання отвору з шириною до 6 м. Практичні в побуті, не потребують фарбування і спеціального догляду.

Проте, в конструкціях секційних і рулонних в’їзних воріт є відмінності.

В’їзні ворота роллетного типу:

 • виготовляються з горизонтальних пластикових або металопластикових ламелей товщиною 1-2 см;
 • прилягання секцій один до одного відбувається без додаткового ущільнювача;
 • при піднятті полотно намотується на приводний вал і розміщується в коробі над прорізом;
 • не рекомендовано до установки в якості в’їзних воріт на ділянку або в приватний будинок, але підходять для облаштування в’їзду в гараж або бокс;
 • не наділені теплоізоляційним ефектом і застосовуються тільки для неопалюваних приміщень;
 • по взломостійкості програють секційним моделям через невелику товщини ламелей;
 • не облаштовуються хвірткою для пішоходів або прорізним вікном.

Стандартні моделі ролетних воріт доступні за ціною і відносяться до бюджетного варіанту. Використання армованих матеріалів та посилених кріплень при виготовленні рулонних зразків, наближає ролетні ворота по надійності до секційним моделям.

Секційні в’їзні ворота в приватний будинок:

 • складаються з набраних секцій товщиною до 45 мм, в 3-4 рази важче воріт рулонного типу;
 • простір всередині сендвіч-панелей заповнюється спіненим поліуретаном, а щільне прилягання ламелей один до одного створюється гумовими ущільнювачами;
 • вимагають установки напрямних для ходу полотна при підйомі вручну або за допомогою автоматики ;;
 • розміщуються в підстелевому просторі всередині приміщення або складаються в гармошку за допомогою поворотного механізму;
 • облаштовуються вбудованою хвірткою і оглядовим вікном.

Порада: Для опалювальних приміщень, які потребують захисту від незаконного проникнення, вибирайте в’їзні ворота секційного типу. Ролетні конструкції підійдуть для в’їзду в гараж, що знаходиться всередині прибудинкової території або для зонування будівлі.

Види наповнювачів для в’їзних воріт: як визначитися з вибором

Як правильно вибрати в’їзні ворота на ділянку - фото - статья на блоге компании ВСВ-Групп

Виробники в’їзних воріт на ділянку пропонують різноманітний вибір матеріалів і декору як заповнювач стулок. Розглянемо наповнювачі з точки практичності і терміну експлуатації:

 • сендвіч-панелі, ламелі та пластикова вагонка виготовляються з полімерного з’єднання. Матеріал проходить обробку антикорозійним лаком в заводських умовах, не деформуються протягом 15-20 років при дії ультрафіолетових променів і вологи;
 • листовий полікарбонат застосовується в поєднанні з елементами металевого кування або дерев’яними рамами. Колірна гамма обширна і дозволяє вибрати відтінок з прозорою або непрозорою щільністю листа. Полікарбонат в конструкції в’їзних воріт несхильний до процесів утворення цвілі і гниття, не руйнується при перепаді температур;
 • оцинковані і металопрофільні листи в формі паркану, набірного полотна, плетіння, ролети відносяться до бюджетних видам заповнювач. За антикорозійним якостям не поступаються сендвіч-панелей, проте легко деформуються при ударі;
 • дерев’яні або в’їзні ворота металеві, також як і деталі з дерева і елементи з кування, потребують періодичного  фарбування. Металеві ковані ворота також відрізняються високою вартістю.

Порада: Вибір матеріалу для заповнювач в’їзних воріт в приватний будинок безпосередньо пов’язаний з фінансовими витратами. З практичної точки зору, підходять полімерні сендвіч-панелі і збірні профільні конструкції.

 


З нами зручно працювати
#
Оперативний розрахунок вартості

Ви зможете прийняти зважене рішення, знаючи всі витрати

#
Точний замір - безкоштовно

Точність замірів робить терміни проектування і монтажу мінімальними

#
Якісний професійний монтаж

Над Вашим замовленням буде працювати команда досвідчених фахівців

#
Робота безпосередньо з виробником

Вам не доведеться переплачувати посередникам за обладнання

#
Довговічність і надійність

Наші конструкції справно працюють протягом 15 років і більше

#
Сертифікована якість

Якість продукції підтверджена сертифікатами виробника

… ДОВІРТЕСЯ ПРОФЕСІОНАЛАМ …
Хотите, перезвоним Вам
за 30 сек?