Як вибрати автоматику для розпашних воріт: види і огляд виробників

Як вибрати автоматику для розпашних воріт: види і огляд виробників - фото - акції від компанії ВСВ-Групп

Розпашні ворота є досить поширеною моделлю ворітних систем, які вважають за краще встановлювати на ділянку власники заміських будинків, котеджів, дач та підприємств. За вимогами сучасних умов до облаштування в’їзних отворів, розстібні конструкції зазнають змін, але так само користуються успіхом. Адже вони, як і раніше, прості в експлуатації, надійні та довговічні.

На сьогоднішній день, щоб полегшити процес відкриття/закриття таких воріт, нерідко встановлюють автоматику. На ринку України досить широкий асортимент виробників автоматики для воріт. Але при підборі пристрою для автоматизації необхідно враховувати декілька важливих факторів щодо характеристик вашої комірної конструкції.

Щоб допомогти зробити правильний вибір, у цій статті ми докладно розповімо про ці умови.

Параметри правильного вибору орної автоматики

Перш ніж приступати до вибору певної моделі приводу, варто знати кілька моментів про те, на що необхідно орієнтуватися для пошуку оптимального варіанту:

 • Габаритні розміри стулок

Мабуть, одні з найважливіших критеріїв коректного підбору приводу. Але не варто сприймати ці показники буквально. Щоб підібрати привід з правильною потужністю потрібно врахувати рівень навантаження на пристрій, який залежить від впливу ваги, довжини, майданчика стулки і вітрового тиску на конструкцію. Розрахункове вітрове навантаження визначається як 50 кілограмів на метр/квадратний. Розрахувати додаткове вітрове навантаження можна за простою формулою: площу стулок множимо на 50. Наприклад, ворота у вас шириною 3 метри і 2 м заввишки, враховуючи зашивку профнастилом вага приблизно 250 кг. Разом, 3 * 2 * 50 = 550 кг. Так що в цій ситуації недоречно купуватиме електропривід потужністю до 300 кг – він швидко вийде з ладу.

 • Опорні стовпи

Для широких опорних стовпів на цегляній основі необхідно встановлювати спеціальну автоматику. Також перед монтажем опор краще відразу продумати, куди буде кріпитися пристрій автоматичного управління: внизу, вгорі або посередині.

 • В який бік відчиняються ворота

Розсувні ворітні системи можуть відкриватися всередину або назовні. Необхідно враховувати цей фактор, тому що не всі види автоматики універсальні у плані переміщення стулок у той чи інший бік.

 • Кліматичні умови

Як ми вже описали вище, для правильного підбору автоматики потужністю важливі показники вітрових навантажень. Але також варто враховувати, що під час зимової експлуатації впливають сніг та зледеніння петель. Щоб уникнути проблем, спричинених опадами, рекомендуємо проводити установку приводу із запасом потужності.

 • Призначення

Для об’єктів комерційного або виробничого призначення, де буде висока інтенсивність відчинення/зачинення автоматичних воріт, слід купувати спеціальні промислові моделі.

Який вид приводу вибрати для воріт

За принципом дії в Україні представлені два найпопулярніші види розстібної автоматики – лінійні та важільні.

Лінійні приводи

Потужні та надійні пристрої, які завдяки досить бюджетній вартості, компактним габаритам та простоті механічної частини дуже популярні серед покупців. Стандартний комплект включає 2 приводи, блок керування та ДУ пульти.

Принцип дії лінійних пристроїв полягає у скороченні та розтягуванні штока. Щодо способу передачі крутного моменту виділяють два підтипи лінійних електроприводів: телескопічні (їх ще часто називають гідравлічні) і електромеханічного типу. У перших процес передачі моменту, що крутить, забезпечується завдяки гідроциліндрам, які працюють від подачі масла. В електромеханічному використовується редуктор черв’ячного або планетарного типу.

Найпоширенішою і найоптимальнішою моделлю вважаються електромеханічні приводи з черв’ячним редуктором. Пояснимо чому так. На валу двигуна розташований стрижень (черв’як), що обертає шестерні, пов’язані з ходовим гвинтом. При цьому робота механізму плавна та безшумна. Ще однією перевагою є здатність до самогальмування, а також уповільнення ходу при відкритті-закритті.

З недоліків можна виділити тільки те, що максимальний кут їхнього розгортання дорівнює 90 градусам, що не дозволяє досить широко відкрити отвір, таким чином обмежуючи свободу проїзду. Особливо гостро відчувається цей недолік, якщо транспортний засіб має великі габарити. Лінійний привід – оптимальне рішення для воріт стулки яких мають загальну вагу до 600 кілограмів та ширину до 5 метрів. У середньому діапазон робочих температур пристрою становить -35…+50 градусів.

Важільні приводи

Як видно з назви, важільний привід має 2 важелі, з’єднані втулкою. Зовні це схоже на руку, зігнуту в лікті. До них приєднано планетарний редуктор, який надійно захований у спеціальному захисному кожусі. За розмірами цей тип приводів приблизно вдвічі більше за своїх лінійних побратимів, що дозволяє встановлювати їх на широкі опорні стовпи. Але принцип роботи в нього зовсім інший. Так, основною рушійною силою тут виступає важіль, що розсуває стулку на 120 градусів. Дуже часто цей тип розстібної автоматики призначений для відкриття воріт тільки усередину двору. Також необхідно для кожної стулки придбати окремо право- і лівосторонні механізми. Застосовуються для воріт вагою до 600 кг та шириною стулки до 4,5 метрів.

Переваги:

 • Простий монтаж, немає потреби у зварювальних роботах.
 • Має більш тривалий термін служби, порівняно з лінійним.

Недоліки:

 • Можна встановлювати лише на широкі опорні стовпи.
 • Під час зимової експлуатації на систему важеля можуть потрапляти опади, внаслідок чого необхідно її очищати від зледеніння.

Огляд виробників

В компанії ВСВ-Груп представлений широкий асортимент пристроїв для автоматичного керування ворітними воротами. Ми представляємо якісну автоматику, перевірену практикою та часом наступних марок: Комунелло (Італія), Алютех (Білорусь), Ан-Моторс (Китай). Давайте розглянемо їх детальніше та визначимо для яких ситуацій підходить той чи інший виробник та тип приводу.

Аn-Motors

Автоматика An-Motors для воріт китайського виробництва. Сьогодні в лінійці розстібної автоматики представлені лише важільні приводи ASW 4000.

Як вибрати автоматику для розпашних воріт: види і огляд виробників - фото - статья на блоге компании ВСВ-Групп

Цей тип автоматики побутового призначення. Може використовуватися для відкриття воріт на внутрішню та зовнішню сторони. Можна встановлювати як праву, так і ліву стулку.

Зовнішній корпус та частково внутрішні складові механізму виконані з міцної пластмаси. Але варто зазначити, що це не говорить про те, що вони гірші за інших. Просто перед покупкою даних пристроїв необхідно дотримуватись меж застосування та температурні вимоги, зазначені виробником у технічному паспорті. Як видно в таблиці нижче, двигуни у приводів потужні, тому справлятимуться з навантаженнями.

Як вибрати автоматику для розпашних воріт: види і огляд виробників - фото - статья на блоге компании ВСВ-Групп

Межі використання

Виробник у технічному паспорті наводить таку таблицю меж застосування приводу:

Як вибрати автоматику для розпашних воріт: види і огляд виробників - фото - статья на блоге компании ВСВ-Групп

Доступний функціонал

 1. Автоматичний та напівавтоматичний режими роботи.
 2. Налаштування зусилля двигуна.
 3. Точне позиціонування кінцевих положень.
 4. Роздільне керування стулками.
 5. Затримка руху першого приводу, що настроюється.
 6. Режим «хвіртка».

Comunello

Італійський бренд Comunello знають у світі з 1965 року, але в Україні його офіційно презентували у 2016 році. Незважаючи на такий короткий термін, ця автоматика вже встигла завоювати симпатію багатьох клієнтів.

Як вибрати автоматику для розпашних воріт: види і огляд виробників - фото - статья на блоге компании ВСВ-Групп

Серед інших виробників пристрої від Comunello вирізняються сучасним суворим дизайном.

Зовнішній корпус має алюмінієву моноблочну систему із полімерним покриттям. Механічна частина складається з металевих моторів-редукторів черв’ячного типу і кінцевих вимикачів. Але головною перевагою є застосування шестірня з бронзи та алюмінію.

Технічні характеристики

Як вибрати автоматику для розпашних воріт: види і огляд виробників - фото - статья на блоге компании ВСВ-Групп

Межі застосування

Як вибрати автоматику для розпашних воріт: види і огляд виробників - фото - статья на блоге компании ВСВ-Групп

Особливості

Мотор-редуктор розстібних приводів Comunello Abacus є нереверсивним, тобто при відключенні живлення механізм нерухомий і відкрити ворота вручну можна тільки після розблокування приводу спеціальним важелем.

Функції, що настроюються:

 • Широкий вибір режимів роботи: завжди закритий, ручний, покроковий, автоматичний.
 • Точне позиціонування кінцевих положень із можливістю регулювання часу уповільнення відкриття/закриття.
 • Плавний старт та зупинка.
 • Максимальний рух на початку чи наприкінці роботи.
 • Налаштування затримки руху перед закриттям з блиманням сигнальної лампи.
 • Функція «Фототест».
 • Режим «хвіртки».
 • Режим «Багатоквартирний будинок».

Alutech

Автоматика Alutech Ambio була презентована у 2018 році.

Як вибрати автоматику для розпашних воріт: види і огляд виробників - фото - статья на блоге компании ВСВ-Групп

Корпус приводу Ambio виконаний із якісного алюмінієвого сплаву, щоб надійно захищати ходову частину пристрою від впливу факторів навколишнього середовища. Усередині гвинт з глибоким різьбленням та бронзова ходова гайка, які захищені пильовиками та герметичними кабельними вводами. За рахунок зниження тертя між даними компонентами приводу забезпечується максимальна зносостійкість основного елемента ходового.

Також усередині механізму застосовані механічні упори із вбудованими вимикачами, які згодом відповідають за точну та плавну зупинку стулки у кінцевому положенні. Також вони необхідні зниження навантаження на двигун і упори.

Як вибрати автоматику для розпашних воріт: види і огляд виробників - фото - статья на блоге компании ВСВ-Групп

Автоматика для воріт Алютех Ambo AM-5000 розрахована на максимальну вагу стулки воріт до 500 кг і шириною до 5 метрів.

Як вибрати автоматику для розпашних воріт: види і огляд виробників - фото - статья на блоге компании ВСВ-Групп

Функції:

 • налаштування зусилля;
 • режим уповільнення роботи;
  регульована затримка перед автоматичним закриттям стулки будь-якого положення;
 • автоматична та експрес налаштування кінцевих положень;
 • режим повільної швидкості;
 • розгін швидкості перед відкриттям;
 • уповільнення перед закриттям;
 • режим «пішохідне становище»;
 • виявлення перешкод;
 • функція «фототест»;
 • режим «багатоквартирний будинок»;
 • вибір режиму роботи кромки безпеки;
  налаштування роботи в режимі «світлофор».

Хотите, перезвоним Вам
за 30 сек?

Оберіть тип продукції, оберіть параметри та ми зробимо точный розрахунок

Тип продукту:

На гаражні приводи в Одесі

На відкатні ворота в Одесі

На ролети в Одесі

На гаражні ворота в Одесі

На гаражні ворота у Харкові

На гаражні приводи у Харкові

На відкатні ворота у Харкові

На ролети у Харкові

На гаражні ворота

На ролети

На ролетні ворота

Маркізи

На розпашні ворота

На відкатні ворота

На промислові ворота

Двері для холодильної камери

Жорсткі маятникові двері

Гнучкі маятникові двері ПВХ

На гнучкі стрічкові ПВХ

Розрахунок вартості шлагбауму

На гаражні приводи

На розпашні приводи

Відкатні приводи

Фурнітура

Вартість палетних стелажів

На поличні стелажі

Вартість консольних стелажів