Як вибрати ворота для приватного будинку

Як вибрати ворота для приватного будинку - фото - акції від компанії ВСВ-Групп

У наш час ворота є атрибутом для перекриття отвору та важливим елементом фасаду, що підкреслює індивідуальне рішення та оригінальність свого власника. Важливо, щоб вони гармонійно поєднувалися з ландшафтом території, заповнювали його та втілювали єдину композицію.

На що звернути увагу при виборі воріт

Перш ніж придбати необхідну модель у одного з великих виробників, важливо вибрати правильну конструкцію та підібрати:

 • матеріал заповнення;
 • заздалегідь продумати додаткові опції, які будуть потрібні для комфортної експлуатації;
 • яким буде оформлення полотна.

Яка конструкція краща?

Ворота для приватного будинку бувають двох типів: гаражні та в’їзні. Відрізняються вони призначенням та типом функціонування:

Откатні

Принцип роботи полягає у переміщенні вздовж паркану по напрямній рейці. Для їх встановлення необхідний міцний фундамент та 1,5 розміру воріт для зони відкату.

Розпашні

Класичний варіант, який вигідно відрізняється доступною вартістю та простотою в експлуатації. Складається із двох стулок, закріплених на стовпах. Відкриваються всередину чи назовні. З переваг цієї комірної системи виділяють: низьку вартість, легка установка та тривала працездатність. Однак існує низка недоліків:

 1. Насамперед варто зазначити, що для відкривання необхідно достатньо вільного простору та рівна місцевість.
 2. Для того, щоб витримати вагу стулок та полотна, стовпи потрібно вмонтувати на велику глибину та закріпити бетоном.
 3. Висока парусність. Щоб уникнути розгойдування та пошкоджень, у вітряній місцевості небажано встановлювати великі стулки.
 4. Необхідність регулярного очищення в’їзної території.

Секційні

Конструкція складається із сендвіч-панелей, скріплених спеціальними петлями. Принцип роботи полягає у переміщенні по напрямних та складанні «гармошкою» полотна вгорі під стелею.

Ролетні

Складаються з ламелей, під час відкриття піднімаються по напрямних і скочуються в рулон. Недорогий варіант, який можна встановити як у гаражі, так і на в’їзний отвір шириною до 6 метрів. Мають невелику вагу та займають мінімум простору, легкі в установці та експлуатації. З недоліків варто відзначити, що така конструкція менш захищена від злому та гірше утримує тепло.

Вибираємо матеріал каркасу

Коли справа доходить до матеріалів для огорож, перед вами є багато варіантів, представлених на ринку: від дерева до металу та вінілу. З таким асортиментом ви можете поставити запитання: «Який із них справді найкращий?». Проблема в тому, що немає абсолютно правильної відповіді. Кожен із матеріалів має свої плюси та мінуси, завдяки яким для одних проектів він підходить, а для інших є непрактичним рішенням. Важливо зважити всі переваги та недоліки кожного та порівняти їх з вашими потребами.

Як вибрати ворота для приватного будинку - фото 2

У цій статті ми докладно розглянемо найпопулярніші види: коване залізо, сталь та алюміній.

Залізо

Справжнє коване залізо обробляється вручну, нагрівається та заливається у форму. Цей трудомісткий процес може бути дуже дорогим для багатьох домовласників. Є традиційним металом, здатним витримувати тривалу експлуатацію та суворі умови використання, проте швидко іржавіє, якщо подряпати. Щоб уникнути корозії та відшаровування необхідно покривати шаром ґрунтовки та двома шарами обробки. Перефарбовування рекомендується кожні 5-7 років.

Сталь

Більше економічний матеріал для використання. Через свою міцність надає можливість створювати складніші конструкції. Однак сталь повинна бути захищена від впливу зовнішнього середовища, щоб запобігти корозії. Наприклад, ми оцинковуємо і наносимо порошкове покриття, забезпечуючи захисне покриття, що робить її довговічною і не потребує особливого догляду. При цьому вона дещо міцніша за алюміній.

Алюміній

Якщо ви шукаєте легкий варіант, що не вимагає технічного обслуговування без втрати довговічності, вам підійдуть алюмінієві ворота. Вони бувають різних кольорів, розмірів. Будучи легкими, вони викликають менший зношування гусениць, роликів або петель системи автоматизації воріт. Цей матеріал захищений тонким шаром своїх природних корозійних властивостей – оксидом алюмінію – натуральним, стійким до іржі щитом. Через це зміни у молекулярній структурі алюмінієві металоконструкції залишаються естетично привабливими протягом багатьох років. Але алюмінієві ворота за своїми властивостями м’якшими і менш захищеними, ніж сталеві.

Обшивка

Є безліч варіантів обшивки воріт.

 • З бюджетних: профнастил, штакетник, полікарбонат;
 • Середніми в ціновому діапазоні є сендвіч-панель та роликовий профіль.
 • Преміум-сегментом вважаються різні варіанти алюмінієвого заповнення, а також металева фільонка.

Чи потрібна хвіртка?

Про необхідності хвіртки ми вже раніше написали цілу статтю. У рамках цього розділу ми коротко розглянемо лише основні переваги та недоліки кожного виду хвірток.

Як вибрати ворота для приватного будинку - фото 3

Вбудована хвіртка

 1. Дозволяє легко переміщатися через отвір, не відчиняючи ворота.
 2. Економить простір.
 3. Вартість нижче.
 4. Має обмеження у розмірах.
 5. Може порушити баланс воріт.
 6. Має знизу поріг, який потрібно переступати.

Хвіртка, що окремо стоїть

 1. Забезпечує додатковий вхід на територію незалежно від воріт.
 2. Не має обмежень у розмірах.
 3. Немає порожка.

Підіб’ємо підсумки про вибір воріт для приватного будинку. Перед покупкою необхідно спочатку визначитися з тим, яка саме конструкція вам потрібна, в залежності від призначення, вільного простору перед в’їздом або гаражем, побажань зовнішнього оформлення та фінансових можливостей.

У цьому вам із задоволенням допоможуть фахівці ВСВ-Груп, які можуть продемонструвати зразки різних типів воріт та надати рекомендації щодо особливостей вашого отвору.


Хотите, перезвоним Вам
за 30 сек?

Оберіть тип продукції, оберіть параметри та ми зробимо точный розрахунок

Тип продукту:

На гаражные привода в Днепре

На роллеты в Днепре

На гаражные ворота в Днепре

На гаражні приводи в Одесі

На відкатні ворота в Одесі

На ролети в Одесі

На гаражні ворота в Одесі

На гаражні ворота у Харкові

На гаражні приводи у Харкові

На відкатні ворота у Харкові

На ролети у Харкові

На гаражні ворота

На ролети

На ролетні ворота

Маркізи

На розпашні ворота

На відкатні ворота

На промислові ворота

Двері для холодильної камери

Жорсткі маятникові двері

Гнучкі маятникові двері ПВХ

На гнучкі стрічкові ПВХ

Розрахунок вартості шлагбауму

На гаражні приводи

На розпашні приводи

Відкатні приводи

Фурнітура

Вартість палетних стелажів

На поличні стелажі

Вартість консольних стелажів