Як вибрати якісну автоматику для воріт: руйнуємо усталені стереотипи

Як вибрати якісну автоматику для воріт: руйнуємо усталені стереотипи - фото - акції від компанії ВСВ-Групп

Статей про автоматичні приводи для воріт в Інтернеті можна знайти безліч, проте далеко не завжди в них наводяться поради щодо вибору: частіше автори обмежуються перерахуванням переваг автоматики. У результаті користувачів вдається переконати, що без автоматичної системи їм не обійтися, але як вибрати відповідну модель, залишається питанням. У цій статті ми намагатимемося розвінчати основні міфи, що стосуються автоматики, і дати практичні рекомендації щодо підбору автоматичних систем.

Почнемо з того, що пройдемося по усталеним стереотипам щодо приводів для воріт.

Міф 1: краще вибрати привід зі сталевим зубчастим колесом, ніж алюмінієвим або силуміновим.

Насправді, сталева шестерня дешевша, ніж силумінова, оскільки набагато простіше у виготовленні. Для її виробництва не потрібне сучасне пресове обладнання. Тому саме сталь вибирають виготовлення зубчастих коліс китайські виробники. А ось італійські та німецькі компанії віддають перевагу силуміну. По-перше, це впливає швидкість зносу. Якщо і колесо, і рейка виготовлені з одного матеріалу, вони зношуються з однаковою швидкістю, а якщо взяти різні по твердості матеріали, першим вийде з ладу більш м’який елемент. По-друге, деталі повинні притертись один до одного, і якщо взяти для зубчастого колеса м’який силумін, то робоча доріжка утворюється швидше. По-третє, мікрочастинки силуміну виступатимуть у ролі мастила для зубчастої пари.

Саме тому європейські виробники вибирають м’який та дорожчий силумін. За рахунок цього приводи:

  1. Працюють безшумно.
  2. Вирізняються м’яким ходом.
  3. Вимагають заміни лише одного елемента при зносі (колеса).

Міф 2: потрібно вибрати якомога потужніший привід — він краще працюватиме

Це класичний приклад, коли більше не означає краще. Чи зручніше вам забиватиме маленький цвях кувалдою? Безумовно ні!

Привід потрібно підбирати таким чином, щоб його ресурсу вистачало для виконання функцій. При вазі воріт 200 кг немає сенсу розорятися на автоматику, розраховану на 1000 кг. Полотно не стане від цього легше чи скоріше відкриватися. Якщо воно рухається важко, це помилка монтажу, і навіть найпотужніший привід не вирішить проблему: навпаки, механізм дуже швидко вийде з ладу.

У деяких випадках занадто велика потужність приводу навіть негативно впливає на роботу воріт. Автоматика стає менш чутливою. Якщо на шляху виявиться перешкода, ворота з більш потужним приводом пошкодять його набагато сильніше. А ось у менш потужних межа допустимого навантаження настане раніше, і вони зупиняться.

Є тільки одне “але”: з обережністю поставтеся до написів на етикетках у китайських виробників. Найчастіше параметри автоматичних систем прикрашені, і краще проконсультуватися з фахівцем, який точно скаже, чи достатньо їх потужності залежно від ваги воріт.

Міф 3: краще вибрати привід із двигуном на 220, ніж 24 V

Це черговий міф, відповідальний за який недобросовісні продавці. На надійність та довговічність приводу напруга живлення абсолютно не впливає. Європейські бренди встановлюють двигуни на 24 V насамперед тому, що з ними легше використовувати резервний акумулятор (він потрібен, якщо в електромережі не буде живлення). Крім того, на момент розробки приводу простіше та дешевше регулювати швидкість реостатування.

Який функціонал має мати автоматика?

  1. У момент відкриття та закриття привід повинен уповільнювати рух воріт. Швидкість має бути максимальною у середині робочого циклу. По-перше, за рахунок цього експлуатація воріт безпечніша. По-друге, знижуються навантаження на привід та конструкцію воріт. По-третє, за рахунок зменшення інерції стулка опускається плавно, відповідно ворота працюють тихіше.
  2. Якщо у воротах не передбачено хвіртку, бажано, щоб можна було частково відкрити стулку на висоту, достатню для пішохода.
  3. Дуже зручна опція – автоматичне закриття. Навіть якщо ви забудете натиснути кнопку на пульті, ворота самі зачиняться через певний час.
  4. Бажано одразу подбати про безпеку, встановивши фотоелементи. Це подвійно важливо, якщо гараж — у приватному будинку і через нього можна отримати доступ до внутрішніх приміщень.

Насамкінець хотілося б обговорити питання: чи можна довіряти китайським виробникам? Загалом приводи можуть працювати так само добре, як і європейські, але варто пам’ятати, що італійські та німецькі бренди мають більший досвід виробництва та уважно ставляться до дрібниць, тому продукція коштує дорожче. Тут справа у співвідношенні ціни та якості: який варіант вибрати, кожен вирішує для себе сам.

Ви завжди можете звернутися до наших фахівців з будь-яким питанням щодо автоматичних воріт та автоматики.

Також за цим посиланням можна надіслати запит на зворотний зв’язок або викликати замірника.


Хотите, перезвоним Вам
за 30 сек?

Оберіть тип продукції, оберіть параметри та ми зробимо точный розрахунок

Тип продукту:

На гаражні приводи в Одесі

На відкатні ворота в Одесі

На ролети в Одесі

На гаражні ворота в Одесі

На гаражні ворота у Харкові

На гаражні приводи у Харкові

На відкатні ворота у Харкові

На ролети у Харкові

На гаражні ворота

На ролети

На ролетні ворота

Маркізи

На розпашні ворота

На відкатні ворота

На промислові ворота

Двері для холодильної камери

Жорсткі маятникові двері

Гнучкі маятникові двері ПВХ

На гнучкі стрічкові ПВХ

Розрахунок вартості шлагбауму

На гаражні приводи

На розпашні приводи

Відкатні приводи

Фурнітура

Вартість палетних стелажів

На поличні стелажі

Вартість консольних стелажів