Які краще: відкатні або розпашні ворота?

Які краще: відкатні або розпашні ворота? - фото - акції від компанії ВСВ-Групп

В’їзна група воріт завжди виглядає презентабельно і стильно. Наявність таких воріт підкреслює смак і особливість території. В’їзні ворота діляться на два підвиди: розпашні і відкатні. Хоч вони і належать до однієї групи, але конструкції у них абсолютно різні. Саме в цій диференціації і полягає їх особливість. Відкатні ворота мають головну перевагу — це компактність. Вони не потребують додаткового простору навколо, а навпаки плавно відкочуються уздовж забору або стіни. Розпашні ворота більш ефектні і виглядають презентабельно. Вони розсовують стулки або у двір, або назовні завдяки автоматиці.  Але якщо Вам необхідно зробити вибір між двома видами в’їзних воріт, для початку треба розібратися як вони влаштовані, якими перевагами і недоліками володіють.

Відкатні ворота: особливості експлуатації

Які краще: відкатні або розпашні ворота? - фото - статья на блоге компании ВСВ-Групп

Механізм воріт влаштований так, що вони монтуються внизу на направляючу, по якій вони будуть рухатися за допомогою роликів. Закріплена стулка полотна катаючись по направляючої відкриває і закриває отвір. Такий тип конструкції дає можливість економити місце. За нашими підрахунками, понад 90% воріт мають проблеми з роботою, порівняно з іншими видами. Це надає відкатним воріт “плюсик”, який з роками буде все найцінніше. При тривалому застої ворота ніяк не втрачають свій робочий ресурс. Вони як вірний солдат – завжди в строю. Перевагою воріт є ще і стійкість до великих вітрових навантажень. Якщо Ви проживаєте в вітряну регіоні, ворота зможуть стати Вашим захистом при будь-якій погоді. Під час сильних снігопадів ворота будуть працювати справно як годинник. Розчищати їм дорогу не потрібно, адже вони безперешкодно пройдуть замети.

Розпашні ворота: механізм і принцип роботи

Які краще: відкатні або розпашні ворота? - фото - статья на блоге компании ВСВ-Групп

Найбільш популярний тип воріт з в’їзних. Їх частіше встановлюють через те, що механізм роботи зрозумілий і звичний для України. Управління орними воротами на автоматиці значно зручніше, ніж ручним способом. З кожного боку паркану є стулка і при запуску привід автоматики відкриває і закриває стулки. Відкривати розсувні ворота можна як назовні так і всередину. Вони доступні в ціні і експлуатація таких воріт надійна незалежно від комплектуючих. Встановлювати розсувні ворота можна при в’їзді на подвір’я, а під тв гараж варто розглянути варіанти гаражних секційних воріт.

Які плюси і мінуси у цих видів воріт?

Переваг в’їзний групи воріт набагато більше, ніж недоліків однозначно. Для початку розглянемо переваги відкатних воріт:
займають мінімум місця;

 • міцність і стійкість матеріалу до корозії, погодних умов і вітру;
 • безперешкодний рух воріт, якщо напрямні усипані снігом;
 • можливість оснастити ворота автоматичним електроприводом.

З недоліків конструкції можна виділити лише кілька пунктів:

 • необхідно мати міцний бетонний фундамент для монтажу відкатних воріт;
 • додатково для правильної експлуатації треба встановити консольну фурнітуру.

Відносно розпашних воріт — їхні переваги повністю виправдовують недоліки. Але варто звернути увагу, що для одного клієнта вважається недоліком, то для іншого є перевагою. Отже, з “плюсів” варто відзначити:

 • великий вибір наповнення і видів конструкцій;
 • прості в експлуатації і сервісному обслуговуванні – до них не потрібно докуповувати комплектуючі;
 • фундамент може бути будь-яким, на монтаж воріт це ніяк не впливає.

Плюсів вже більш ніж достатньо, щоб зробити замовлення. Але варто розглянути і іншу сторону — недоліки:

 • потребують додаткового просторі, щоб здійснювати цикли відкриттів і закриттів;
 • під час сильних снігопадів для орних воріт необхідно розчищати площу роботи;
 • не розраховані на сильні вітрові навантаження.

За якими критеріями вибирати ворота?

При виборі воріт необхідно в першу чергу звернути увагу на місце розташування. Експлуатаційна зона воріт повинна відповідати характеристикам конструкції. Наприклад, відкатні ворота можуть витримати найсильніший порив вітру, через наявність посиленої складової — металевого каркаса. Каркас підтримує щільне полотно воріт і чинить опір вітрові. Тим часом, розпашні ворота не так сильно протистоять вітровим навантаженням як відкатні. Полотна розпашних воріт при сильному опорі вітру можуть і не закритися з першого разу. Тому їх вибирають для регіонів з меншим вітровим навантаженням.

Більше половини клієнтів завжди цікавляться одним і тим же питанням: “А вони шумлять, коли працюють?”. Відкатні ворота видають певний шум через запуск в процес рейки, яка рухає полотно. Ворота видають мінімум звуків, тому що автоматика для розпашних воріт не вимагає додаткових комплектуючих і рейок.

Кожен тип в’їзних воріт на автоматиці можна запустити в роботу при відключенні електроенергії. Якщо Ви боїтеся, що встановивши автоматику, більше не зможете вручну відкрити ворота — це неправда. Відкатні та розпашні ворота мають функцію ручного розблокування приводу для таких випадків. Це конструкції, які володіють безпечним механізмом експлуатації і витримують різного роду навантаження. Визначити який з типів воріт найкращий складно, адже кожен клієнт індивідуально виділяє для себе переваги і недоліки. Але щодо визначення об’єктів, що рухаються під час роботи воріт, відкатні в цьому плані виграють. Траєкторія руху полотна не перекриває поле роботи фотоелементів, а ось розпашні можуть блокувати доступ до зони розпізнавання.

Вибір автоматики для в’їзних воріт

Які краще: відкатні або розпашні ворота? - фото - статья на блоге компании ВСВ-Групп

Головне завдання будь-якої автоматики — це швидка і безшумна експлуатація. Електропривід повинен пускати в хід полотно або стулки будь-якої вагової категорії. Для цього потрібно виміряти проріз, вагу полотна і комплектуючих, щоб підібрати правильний електропривід. У виробника Alutech для відкатних воріт представлена ​​серія Roteo. Ці двигуни розраховані на різну вагу. Їх існує 6 видів:

 • RTO-500KIT
 • RTO-1000KIT
 • RTO-2000KIT
 • RTO-500MKIT
 • RTO-1000MKIT
 • RTO-2000MKIT

Модель відкатної автоматики Roteo випускається як з магнітними наконечниками, так і без них. За ціною привід з магнітними наконечниками буде трохи дорожче. Але його функціональність значно вище. Чим важче Ваші ворота, тим потужнішим має бути привід. Roteo – це кращий варіант на ринку. Його комплектація захищає привід від корозії, механічних пошкоджень, перегріву і інших несправностей. Сталева кришка повністю ізолює механізм від зовнішніх втручань в роботу.

Які краще: відкатні або розпашні ворота? - фото - статья на блоге компании ВСВ-Групп

Для розпашних воріт варто розглянути варіант від Alutech — Ambo. Ця пара приводів безшумно і плавно відкриває і закриває стулки розпашних воріт. Якщо Ви розглядаєте варіант розпашних воріт, Вам виключно необхідно укомплектувати ворота автоматикою для комфортної експлуатації в будь-яку пору року. Маленький пульт запускає в роботу великий механізм — приводить в рух стулки воріт. Серія Ambo представлена ​​наступними видами:

 • AM-5000KIT;
 • AM-5000KIT-N.

Якщо Ви ще не знайшли свої ідеальні ворота, можете звернутися до ВСВ-Групп за консультацією. Фахівці допоможуть виміряти і визначити тип воріт для Вашої ділянки. Також менеджер допоможе вибрати автоматику й аксесуари до них. Цей нелегкий процес можна значно спростити з нашою допомогою. Чи не вгадуйте, які ворота хороші, а які погані — звертайтеся за професійною консультацією і всі проблеми вибору будуть вирішені.

 


Хотите, перезвоним Вам
за 30 сек?

Оберіть тип продукції, оберіть параметри та ми зробимо точный розрахунок

Тип продукту:

На гаражні приводи в Одесі

На відкатні ворота в Одесі

На ролети в Одесі

На гаражні ворота в Одесі

На гаражні ворота у Харкові

На гаражні приводи у Харкові

На відкатні ворота у Харкові

На ролети у Харкові

На гаражні ворота

На ролети

На ролетні ворота

Маркізи

На розпашні ворота

На відкатні ворота

На промислові ворота

Двері для холодильної камери

Жорсткі маятникові двері

Гнучкі маятникові двері ПВХ

На гнучкі стрічкові ПВХ

Розрахунок вартості шлагбауму

На гаражні приводи

На розпашні приводи

Відкатні приводи

Фурнітура

Вартість палетних стелажів

На поличні стелажі

Вартість консольних стелажів